Študentky Obchodnej akadémie v Trnave sa pripravujú na diskusiu do Bruselu

Publikované: 23.01.2018/ Aktualizované: 21.02.2022

23. 1. 2018 – Študentky Obchodnej akadémie z Trnavy predstavia v marci v Bruseli európskym inštitúciám svoj pohľad na úlohu kultúry v budúcej Európe. Trnavská Obchodná akadémia totiž bola, ako zástupca Slovenska, vybraná v elektronickom žrebovaní v ktorom vybrali v každom z 28. členských štátov a piatich kandidátskych krajinách len jednu školu. Tá bude svoju krajinu reprezentovať na podujatí Vaša Európa, váš názor (Your Europe, Your say 2018).

Každú krajinu reprezentujú traja žiaci a učiteľ. Od zúčastnených sa vyžaduje výborná znalosť anglického jazyka, schopnosť komunikovať a diskutovať. Obchodnú akadémiu, kraj a Slovensko budú zastupovať Mária Pluhárová, Anna Fridrichová, Michaela Kalašová pod vedením PaedDr. Ing. Tatiany Škodovej, PhD. Všetky sú zároveň senior ambasádorkami Európskeho parlamentu.

Tím z obchodnej akadémie v Trnave študoval cez zimné prázdniny odporúčané dokumenty a 24. januára 2018 predpoludním absolvuje v priestoroch školy odborné školenie a prípravu, ktorú vykoná pani Martina Širhalová MBA, zamestnankyňa Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru (EESC) v Bruseli. 

Študenti 33. škôl z celej Európy prídu 15. a 16. marca do Bruselu, aby sa tu podelili o svoje názory a nápady. Spoločne budú premýšľať, diskutovať a hlasovať o troch návrhoch, ktoré európske inštitúcie zohľadnia pri tvorbe politiky. EESC chce týmto zapojiť mladú generáciu do tvorby politiky na úrovni EÚ a zohľadniť ich názory, nápady a skúsenosti.

Študenti sa budú zaoberať napríklad otázkou, či európska kultúra je len súbor národných tradícií, alebo či existujú spoločné európske hodnoty, ďalej budú riešiť úlohou kultúry a kultúrnych výmen v živote študentov, úlohu Európskej únie pri podpore kultúry či úlohu kultúry pri hospodárskom oživení európskych regiónov a miest.

 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW