Súčasťou environmentálnej tour Ekotopfilm opäť aj TTSK

Publikované: 28.09.2017/ Aktualizované: 21.02.2022
28. 9. 2017 – Regionálna tour festivalu Ekotopfilm – Envirofilm je celoročný projekt a jeho cieľom je priniesť do regiónov Slovenska najlepší výber dokumentárnych filmov zo sveta z aktuálneho filmového ročníka.

V spolupráci s mestami a samosprávami je každoročným cieľom organizátorov environmenténej tour Ekotopfilm – Envirofilm zavítať do 50 slovenských miest. Snahou festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvoriť priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja. Je dôležité prinášať tieto témy zrozumiteľne, atraktívne a zábavne čo najširšiemu publiku do všetkých regiónov. V rámci tour po Slovensku festival opäť zavíta aj do miest v Trnavskom samosprávnom kraji. 

Festivalové dni začínajú vždy doobeda programom pre deti s vopred dohodnutými základnými a strednými školami. 
Podvečer je k dispozícii širokej verejnosti. Okrem jedinečných dokumentárnych filmov z celého sveta festival prináša program "mimo plátna", kde sa diskutuje s rôznymi hosťami na aktuálne témy.
Vstup na podujatia je ZADARMO!

 
Holicsky zamok, Tabaciaren, Zamocka 391/2, 908 51 Holic
Diskusia: 
Nakladanie s odpadmi zrkadlí úroveň našej kultúry. Efektivitu ovplyvňuje okrem dobre fungujúceho systému aj uvedomelosť a kultúrna vyspelosť občanov. Slovensko je v recyklácii na chvoste zoznamu členských krajín EÚ. Recyklujeme žalostných 12% odpadu, zvyšok končí na skládkach. Európskym priemerom je 32% (2012). Švédsko nedávno ohromilo 99% úspešnosťou v zhodnocovaní a recyklovaní odpadu, Dánsku sa darí zrecyklovať 45% odpadu.  Ako vieme na Slovensku toto číslo spoločnými silami zvýšiť? Ako je na tom mesto Holíč, čo sa separácie týka, oproti zvyšku Slovenska? 
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
 
Kino DK Galanta, Mierove namestie 942/3, 924 01 Galanta
Diskusia:
Producenti filmu Nesmrteľný les prezradia zaujímavosti z natáčania, podelia sa o svoje zážitky a názory na správu lesov na Slovensku. (tu este cakame na potvrdenie temy diskusie aj spikra, ale bude to jeden z trojice Erik Balaz, Karol Kalisky, Adam Bastek)
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
 
Kino Hviezda, Paulínska 1, 917 01 Trnava 
Diskusia:
Každý vieme žiť udržateľnejšie. Prečo recyklovať, keď vieme vzniku odpadu jednoducho predchádzať? Zakladateľka Inštitútu cirkulárnej ekonomiky, blogerka Ivana Maleš predstaví riešenia pre tzv. zero-waste spôsob života bez odpadov.
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
 
Kino Úsmev, M. R. Štefánika 227/11, 920 01 Hlohovec
Diskusia:
Producenti filmu Nesmrteľný les prezradia zaujímavosti z natáčania, podelia sa o svoje zážitky a názory na správu lesov na Slovensku. (tu este cakame na potvrdenie temy diskusie aj spikra, ale bude to jeden z trojice Erik Balaz, Karol Kalisky, Adam Bastek).
 
Viac informácií o podujatiach sa dozviete na stránke festivalu ekotopfilm.sk.

 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW