Súd vo veci vyplatenia odmien bývalým členom manažmentu piešťanského letiska predvolá aj bývalého predsedu VÚC Tibora Mikuša

Publikované: 13.09.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
13. 9. 2018 – V stredu sa na súde v Piešťanoch konalo ďalšie súdne pojednávanie vo veci bývalého člena predstavenstva piešťanského letiska a súčasného hlavného kontrolóra mesta Trnava Vladimíra Krátkeho. Ten žiada od spoločnosti vyplatenie odmien vo výške 38 tisíc eur, aj s ďalšími poplatkami by to celkovo malo tvoriť sumu takmer 50 tisíc eur.

Ďaľšie pojednávanie bolo vytýčené na 14. novembra 2018 o 8.30 h, keďže právni zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja trvali na vypočutí bývalých členov vedenia letiska, ktorí opakovane podpísali uznania finančných záväzkov. "Požiadali sme súd, aby predvolal pánov Mikuša, Štaffu, Guťana a Vargu, aby sa vyjadrili k uznaniu záväzkov," vysvetlila advokátka Katarína Bruncková.
Vladimír Krátky bol ako člen predstavenstva na 22 zasadnutiach, jedna jeho účasť teda vychádza v priemere na 1 700 eur. „Aj s úrokmi a ďalšími poplatkami to má vyjsť na takmer 2 300 eur za jednu jeho „audienciu". Nie je mi jasné, čo vlastne za tie obrovské peniaze robil, keďže letisku nijako nepomohol, naopak letisko smerovalo k totálnemu úpadku," vyjadril sa už v minulosti trnavský župan Jozef Viskupič. Podľa neho ide o nemorálne odmeny, ktorých by sa mal vzdať nielen pán Krátky, ale aj ostatní predstavitelia vtedajšieho vedenia letiska.
„Dôležitý je tiež fakt, že práve za šéfovania týchto ľudí, ktorí dnes žiadanú nehorázne odmeny, sa kumulovaná strata letiska zvýšila o 5,8 milióna eur. Takto tú spoločnosť viedli v rokoch 2009 až 2017, to je výsledok ich práce," tvrdí župan J. Viskupič.
Pán Krátky pôsobil v predstavenstve letiska od júna 2009 do októbra 2012, keď letisku šéfoval vtedajší predseda TTSK Tibor Mikuš. Krátky bol nominantom ministra dopravy Ľ. Vážneho. Po pôsobení v letisku sa stal prednostom Obvodného úradu Trnava, dnes je hlavným kontrolórom mesta Trnava.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW