Súťaž amatérskych divadelných súborov Malá krajská scénická žatva

Publikované: 10.04.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
10. 4. 2018 – Trnavský samosprávny kraj a Trnavské osvetové stredisko boli v dňoch 6. a 7. apríla 2018 organizátormi postupovej súťaže amatérskych divadelných súborov Malá krajská scénická žatva, ktorá každoročne vytvára priestor na prezentáciu umeleckej tvorby v oblasti divadla, vzájomnú konfrontáciu a inšpiráciu amatérskych divadelných súborov. Tento ročník sa konal v Mestskom kultúrnom stredisku v Senici a v Divadelnom štúdiu Disk v Trnave.

V piatok prehliadku otvorilo ZÁHORÁCKÉ DIVADLO zo Senice inscenáciou „Svatojánské drímoty" v MsKS Senica. V sobotu program pokračoval vystúpením amatérskeho divadelného súboru kategórie mladých DEMOscéna z Trnavy s inscenáciou „Kastelánka". Druhá sobotňajšia inscenácia divadla dospelých, súťažnej B. kategórie - tradičný prúd divadla,  bola v podaní divadelného súboru DOSKA - MARION z Dolnej Krupej „Prievan v apartmáne č. 648".
A. kategória divadla dospelých – súčasné prúdy európskeho a svetového divadla mala priestor v Divadelnom štúdiu Disk v Trnave na Kopánke. V sobotu sa prezentovali domáci DS Disk s inscenáciou „Chodník". Hosťujúcemu Divadlu YARMAT z Dolných Orešian a ich inscenácii „Smrteľníci" patril záver celého podujatia.
Súťažné inscenácie hodnotila odborná porota v zložení: Mgr. art. Zuzana Galková, divadelná režisérka z Martina, Ing. arch Mgr. art Michal Lošonský, ArtD., z Pezinka, učiteľ Katedry scénografie Divadelnej fakulty VŠMU a PhDr. Elena Knopová, PhD. vedecká pracovníčka, riaditeľka z Ústavu divadelnej a filmovej vedy SAV z Bratislavy.
Do celoštátneho stupňa súťaže FEDIM 2018 postúpil DS DEMOscéna z Trnavy a na Belopotockého Mikuláš 2018 postúpilo ZÁHORÁCKÉ DIVADLO zo Senice a Disk z Trnavy. Hlavným kritériom bola umelecká kvalita inscenačného tvaru a prínos pre ďalšie pozitívne smerovanie amatérskeho divadla.
Krajskú súťažnú prehliadku podporil Trnavský samosprávny kraj aj Fond na podporu umenia. 
 
Tlačová správa: Trnavské osvetové stredisko

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW