SZŠ TRNAVA NA BIBLIOTÉKE V BRATISLAVE

Publikované: 11.11.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

Ak si myslíte, že neradi čítate, tak ste len nenašli tú správnu knihu (Joanne K. Rowlingová).

Tú správnu knihu sa 8. novembra 2019 vybrali hľadať naši prváci z I. C a I. E na 27. ročníku Bibliotéky. Privítala nás vôňa kníh a príjemná atmosféra. Bibliotéka je jediným knižným veľtrhom na Slovenku. Má dlhú tradíciu a neodmysliteľne patrí k jesennému koloritu hlavného mesta.

Fanúšikovia literatúry si aj tento rok prišli na svoje vďaka žánrovej rozmanitosti literatúry faktu, ženských románov, sci-fi, detektívok, detských kníh, náboženskej literatúry, poézie, ale i odbornej literatúry. Žiaci a aj pedagógovia sa mohli zoznámiť s bohatou ponukou kníh od mnohých vystavovateľov, vrátane najnovších počinov slovenských i zahraničných autorov. Pre deti bolo pripravené fantastické laboratórium čítania, v ktorom rozhodne nebola nuda. Počas všetkých štyroch dní, od rána až do večera, si deti mohli čítať, hrať sa, tancovať, kresliť, tvoriť a zabávať.

Bohatú knižnú ponuku dopĺňali rôzne sprievodné podujatia – besedy, autogramiády, krsty kníh, dramatizované čítanie či tvorivé dielne pre deti. My sme mali šťastie na pani spisovateľku Jaroslavu Kuchtovú, ktorá nám vo svojej knihe Mravčekovo priblížila, čo všetko dokážu malí, usmievaví a pracovití mravčekovia. Knižku pre mladších súrodencov nám aj podpísala. Potešila nás prítomnosť všestranne zameraného umelca Daniela Heviera, ktorý pútavým spôsobom predstavil knihu Namydlený blesk (http://www.hevi.sk/).

Domov sme odchádzali nielen s taškami kníh, ale hlavne s príjemným pocitom podnetne prežitého sychravého novembrového dopoludnia.

ČítaNIE preto meníme na čítaÁNO.

Mgr. Radoslava Šarvaicová

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend