Tipy na výlet s deťmi v Trnavskom kraji

Publikované: 24.07.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

 

  1. Baťov kanál, Skalica

Vznikol v 30. rokoch 20. storočia ako projekt využívaný na zavlažovanie územia. S jeho plavebným využitím sa nepočítalo. Neskôr sa používal na prepravu uhlia. Plavebná trasa začína v Čechách prístavom v Otrokoviciach (v Baťove) a končí na slovenskom území v prístave v Skalici. Vedie čiastočne po umelo vybudovaných kanáloch, čiastočne po rieke Morava. Je dobrou voľbou pre aktívny odpočinok. Prístav v Skalici ponúka možnosť zapožičať si loď a plaviť sa touto vodnou cestou. Taktiež ponúka možnosť výletných plavieb pre školy a organizované skupiny. Na trase sa nachádza niekoľko pamiatok a zaujímavostí ako aj prístavov, ktoré slúžia ako zázemie pre turistov.

http://prvaplavebna.sk

  1. Smolenický zámok a zámocký park, Smolenice

Vedeli ste, že Smolenický zámok bol spočiatku strážnym hradom? Za týmto účelom bol postavený už v 14. storočí. Dnes je zámok najmladším a najkrajším klenotom západného Slovenska. Poznávacím znamením zámku je už z diaľky trojposchodová veža. Ak prekonáte jej deväťdesiatdeväť schodov ocitnete sa na rozhľadni z ktorej je prekrásny výhľad na okolie. Súčasťou romantickej siluety zámku je neodmysliteľný anglický park. Pri jeho návrhu sa gróf Pálfi inšpiroval škótskymi a anglickými lesoparkami. Je tam vysadených množstvo vzácnych drevín a spolu s jazierkom je ideálnym miestom na prechádzku, piknik, či športové aktivity.

www.kcsmolenice.sav.sk 

  1. Kláštor sv. Kataríny, Dechtice

Patril františkánskemu rádu. Bol založený v roku 1618 na mieste gotickej kaplnky s cintorínom ukrytej hlboko v malokarpatských lesoch neďaleko obce Dechtice, kde sa podľa legendy zjavovala sv. Katarína. Dnes možno vidieť  zachované kostolné ruiny s vežou a zvyšky  krídla kláštornej budovy. Boli obnovené tradície historických pútí (Bielonedeľná púť). Na sviatok sv. Cyrila a Metoda sa tu koná tradičné podujatie – Deň otvorených dverí. Kláštor sa zapája aj do podujatia Noc hradov a zrúcanín a Noc kostolov. Každý návštevník, ktorý sa ocitne pri majestátnych ruinách je očarený ich krásou  i zvláštnou magickou atmosférou vyžarovanou v majestátnom tichu okolitej lesnej pustatiny.

www.katarinka.sk 

  1. Ranč na Striebornom jazere, Galanta

Nachádza sa v blízkosti mestečka Galanta a je oázou žijúcou svojím vlastným pokojným životom. Tempo mu určujú zvieratá, ktoré sa tu chovajú. Na ranči sú široké možnosti využitia celého areálu pre deti aj dospelých. Z jedinečnej vyhliadkovej veže budete mať ranč a okolie Galanty ako na dlani, deti sa vyšantia na detskom ihrisku. Nájdete tu aj minizoo. V areáli je k dispozícii možnosť rybolovu, prenájom ohniska a grilu – za poplatok. Všetko dodáva ranču neočakávanú atmosféru. Staňte sa aspoň na chvíľu pozorovateľom, možno aj súčasťou životného štýlu s jasnými pravidlami, ktoré určuje príroda.

www.rancgalanta.sk

  1. Gazdovský dvor Náš sen, Pusté Úľany

Nachádza v obci Pusté Úľany neďaleko Galanty. Počas návštevných hodín majú návštevníci prístup k zvieratkám, kto bude chcieť nakŕmi, alebo učeše kozičky, ovečky, alebo prasiatka. Počas celého týždňa sa môžu objednávať MŠ, ZŠ, SŠ, CVČ, kluby, alebo rôzne uzavreté skupiny. V priebehu návštevy je dvor uzavretý iba pre objednanú skupinu. Počas celej návštevy je prítomný sprievodca. Na dvore sa nachádzajú hojdačky, detský kútik, altánky na relax, klubovňa na oddych a hry, miesto na opekanie a možnosť člnkovania. Je možné tu zorganizovať napríklad netradičnú narodeninovú oslavu, opekačku či teambuilding.

http://dvornassen.sk

  1. Ekopark Relax,  Čierna Voda

Je ideálnym miestom na relax a oddych, nielen pre rodiny s deťmi. Môžete sa prechádzať po rozsiahlom areáli, pozorovať zvieratá, ako napríklad muflóny, srny, bažanty, diviaky. Alebo len tak sadnúť na čln a nechať sa unášať prúdom a sledovať úžasnú prírodu všade okolo. Na trávičke si môžete zahrať futbal, volejbal, bedminton, petang, môžete si hádzať fresbee. Dokonca aj stanovať, opekať, grilovať či uvariť si s partiou dobrý guláš. Areál obklobuje mŕtve rameno Čiernej vody, kde môžete chytať všetky druhy rýb.  V zime si tu najmä deti radi stavajú iglu a snehuliakov a vždy sa najviac tešia, kedy zamrzne voda, aby sa mohli korčuľovať, alebo si zahrať hokej.

www.ekoparkrelax.sk

  1. Malkia park, Orechová Potôň

Brány Malkia Parku sa prvýkrát otvorili 3. júna 2016. Jeho poslaním je zachraňovať mačkovité šelmy z cirkusov a z nevhodných podmienok v súkromných chovoch alebo v zoologických záhradách. Útočisko tu našli aj iné druhy zvierat, ktoré boli týrané alebo nechcené. Žiaľ, tieto zvieratá by vo voľnej prírode neprežili, a preto tu majú vytvorené podmienky na nový, dôstojnejší život. Na deti sa v detskom svete teší animátorka, veľa hračiek, pastelky a domáce kino. V areáli parku sú preliezačky, šmýkačky a trampolínové ihrisko. V areáli sa nachádza penzión Malkia, ktorý kombinujú zážitky z Malkia Parku s gastronomickými a ubytovacími službami.

www.malkiapark.sk

  1. Oddychový park Kormorán, vyhliadková plavba loďou, Šamorín

Oddychový park o rozlohe 18 Ha sa nachádza pri hoteli Kormorán v tichom prostredí na okraji Šamorína. Park je vhodný na športovanie a príjemné prechádzky vhodné aj pre rodiny s deťmi. Rameno Dunaja pridáva na romantike tohto parku.  V parku sa nachádza detské ihrisko, jazero a rotunda vhodná na grilovačky. Parkové cestičky zdobia nádherné drevené sochy. Najlákavejšou atrakciou pre deti je minizoo, kde môžu deti vidieť chov ošípaných, oviec a kôz.  V areáli sa nachádza aj prístav s možnosťou výletu – plavba loďou Ondava. Výlet ponúka zážitok z hodinovej plavby po Dunaji. 

www.pristavkormoran.sk

Viac informácii nájdete aj na našej webovej stránke https://www.krajzazitkov.sk/

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW