Tradícia zasadená do modernej doby

Publikované: 13.11.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

TOP turistická destinácia regiónu je názov jednej zo súťaží vyhlasovaných Ministerstvom dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Jej 7. ročník sa uskutočnil v dňoch 5. a 6. novembra 2019 v rámci 27. ročníka celoštátnej prezentačnej výstavy stredných odborných škôl a stredísk praktického vyučovania Mladý tvorca na výstavisku Agrokomplex Nitra.
Cieľom súťaže je prostredníctvom žiackych prác propagovať a ponúknuť návštevníkovi cieľové miesto ako zaujímavú turistickú destináciu. Žiaci majú možnosť pri tvorbe súťažného projektu využiť svoje nadobudnuté vedomosti, odborné a praktické zručnosti. Výsledkom viactýždňového snaženia študentov je propagačný materiál a multimediálna prezentácia zvoleného regiónu. Následne prebieha prezentovanie vlastného projektu pred štvorčlennou odbornou porotou.
Študenti Hana Hubová, Vivien Mátisová a František Vrábeľ zdarne obhájili svoju vypracovanú tému Kukkonia – tradícia v modernej dobe, a tým úspešnej reprezentovali svoju školy, Obchodnú akadémiu vo Veľkom Mederi, okres Dunajská Streda, celý Žitný ostrov, a ako jediní súťažiaci aj celý Trnavský samosprávny kraj.
Ďakujeme občianskemu združeniu Kukkonia z Dunajskej Stredy za poskytnutú podporu využitú pri príprave a prezentovaní súťažnej práce.
Anita Balaskóová - koordinátorka

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW