Tretí ročník krajského hackathonu bude premiérovo v Piešťanoch

Publikované: 16.08.2023/ Aktualizované: 18.08.2023

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Krajskou inovačnou a rozvojovou agentúrou (KIRA) a Dobrovoľníckym centrom Trnavského kraja pripravujú už tretí ročník úspešného 24-hodinového hackathonu s názvom Kiraton. Premiérovo sa uskutoční  v priestoroch Elektrárne v Piešťanoch, a to 22. a 23. septembra 2023.

„Som rád, že pokračujeme v tradícií tejto obľúbenej súťaže pre talentovaných inovátorov, marketérov a ďalších, ktorí chcú prispieť k pozitívnej zmene a zmeniť  Trnavský kraj na ešte lepšie miesto pre život.. Uplynulé dva ročníky nám ukázali, že mladým záleží na tom, v akom prostredí žijú a aké možnosti na rozvoj majú. Témou tohto ročníka je Podpora a rozvoj dobrovoľníctva v Trnavskom kraji. Verím, že aj tento rok sa zapojí mnoho tímov, ktoré nám predvedú inovatívne nápady a vyberieme najlepší, ktorý finančne podporíme, aby sa mohol realizovať,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Za účelom podpory rozvoja dobrovoľníctva v Trnavskom kraji v roku 2022 vzniklo občianske združenie Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja. Víziu vytvárať podnecujúce prostredie pre prácu s dobrovoľníkmi, propagovať myšlienku a hodnotu dobrovoľníctva, ako i vzdelávať a spájať angažovaných ľudí k pomoci komunitám v ich bezprostrednom okolí, sa rozhodol podporiť aj Trnavský samosprávny kraj, a to formou uzatvorenia spolupráce s Krajskou inovačnou rozvojovou agentúrou.

Prihlásené tímy budú hľadať riešenia na vytváranie podmienok pre dlhodobý, efektívny a systematický rozvoj spoločnosti, regiónu, ale aj samotných dobrovoľníkov. Pôjde o oblasti aktívnej pomoci dobrovoľníkov, realizáciu vzdelávacích aktivít, vytvorenie dlhodobého dobrovoľníckeho programu, ale aj vybudovanie dostupných komunikačných kanálov.

Víťazný tím, ktorého počas záverečnej prezentácie návrhov vyberie odborná porota získa finančnú výhru vo výške 2,500 eur s možnosťou sa aktívne spolupodieľať na realizácii daného projektu s realizačným rozpočtom 10, 000 eur.

Súťažiť môžu záujemcovia starší ako 18 rokov, pričom registrácia prebieha na webovej stránke www.kiraton.sk. Uverejnené sú na webe aj informácie o podujatí alebo časový harmonogram.

 

 

 

 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW