Trienále plagátu Trnava

Publikované: 13.09.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
13. 9. 2018 - Medzinárodná súťaž Trienále Plagátu Trnava TPT sa tento rok uskutoční už po 10-krát. Slávnostné otvorenie výstavy a vyhlásenie víťaza sa udeje vo štvrtok 13. septembra 2018 v Kopplovej vile v Trnave. Časť výstavy si však majú návštevníci Trnavy možnosť pozrieť aj v Mestskej veži.

 
Jubilejný 10. ročník prestížnej medzinárodnej súťaže Trienále Plagátu Trnava začal tento rok v máji, výstava víťazných diel však potrvá až do 25. novembra 2018. Kurátorom a koordinátorom projektu, ktorý organizuje naša Galéria Jána Koniarka v Trnave / Jan Koniarek Gallery in Trnava, je grafický dizajnér Róbert Paršo.
 
Expozície si budete môcť pozrieť od 13. septembra od 14.00 do 22.00 h. v Synagóge – Centrum súčasného umenia, v Mestskej veži, na radnici mesta Trnava a v Kopplovej vile, kde sa o 18.00 h. bude vyhlasovať víťaz súťaže. Spomedzi 4830 prihlásených prác vybrala výhercu odborná porota zložená z popredných dizajnérov z Francúzska, Mexika, Poľska či Izraelu. V porote sa tento rok ocitla aj Johanna Biľak, slovenská rodáčka žijúca v Holandsku.
 
Do súťaže sa v tomto ročníku zapojilo neuveriteľných 291 autorov zo 43 krajín sveta. Návštevníci Trnavy si môžu pozrieť jednu z výstav aj v Mestskej veži na 1. poschodí, kde sú vystavené diela významného českého grafického dizajnéra Jana Rajlicha ml. súhrnne nazvané Neviditeľné hranice. Táto výstava sa uskutoční pri príležitosti 100. výročia ČSR. Sprístupnená bude od 13. septembra, v čase od 14.00 h. do 22.00 h.. Všetky ďalšie potrebné informácie vám radi poskytnú v Turistickom informačnom centre Regiónu Trnava priamo pod Mestskou vežou alebo v Galérii Jána Koniarka v Trnave.
 
Počas výnimočného jubilejného ročníka tohto rešpektovaného podujatia si organizátori pripravili množstvo sprievodných podujatí, aktivít a menších výstav, prednášok a workshopov, ktoré sa uskutočnia nielen v Trnave, ale aj v Bardejove či Bratislave.
 
Dátum, čas a miesto konania vernisáže: 
13.9. o 18.00 h. Slávnostné otvorenie TPT 2018 a vyhlásenie
 
Kompletný program výstav či sprievodných podujatí nájdete TU.
 
 
 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW