Trinásta komnata

Publikované: 12.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
12.12.2013

Trnavský samosprávny kraj a Domov sociálnych služieb (DSS) pre dospelých „Humánum" v Zavare usporiadali  v Trnave 3. ročník konferencie s medzinárodnou účasťou  pod názvom Trinásta komnata s podtitulom Ako „byť" lepším a kompetentnejším človekom. Názov konferencie treba chápať ako  fenomén odkrývajúci strach, hnev, agresivitu, smútok a iné emócie, o ktorých sa bežne nehovorí a ktorých sa snažíme nedotýkať. Ďalšími usporiadateľmi boli Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety Bratislava a Inštitút zdravotníctva a sociálnej práce sv. Ladislava Nové Zámky.
Hlavnými cieľmi konferencie boli nachádzanie nových možností „trinástej komnaty" prijímateľov sociálnych služieb, otvorenie jednotlivých problematík a oblastí poskytovania sociálnych služieb, hľadanie ciest efektívnej pomoci, prezentovanie alternatív sociálnej práce a rozbor najčastejších záťažových situácií v sociálnych zariadeniach. „Tým, že budeme profesionálnejší, tým, že budeme aktívne hľadať nové cesty k zmene, k systému kvality, bude naša práca istejšia a proces pomoci bude mať kvalitatívnejšiu hodnotu," povedala riaditeľka DSS Zavar Anna Pavlovičová.
So svojimi skúsenosťami vystúpili domáci a zahraniční odborníci pracujúci v oblasti. Príspevky predniesli napríklad kňazi Anton Srholec, ktorí pracuje ako riaditeľ resocializačného centra RESOTY a Marián Červený, Anja Mustagrudič z Pedagogickej a sociálnej akadémie bl. Laury v Trnave, Gabriela Ručková z UCM Trnava, Katarína Kuzlíková z Alzheimer centra Piešťany, Simona Tomanová z Domova Jeřabina v Těchobuzoch z Českej republiky a ďalší.
Výstupom z konferencie bude zborník prednášok.
Ivan Krajčovič

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW