Trnavská župa bude s mestom Hlohovec spolupracovať na riešení dopravy

Publikované: 05.11.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
5. 11. 2018 – Trnavská župa a mesto Hlohovec dnes podpísali Memorandum o spoločnom postupe pre zlepšenie dopravnej situácie v meste Hlohovec na cestách II/507 a II/513. Ide o jeden z prvých významných krokov, ako pomôcť mestu Hlohovec  s riešením zložitej dopravnej situácie. 

„Riešenie dopravnej situácie v meste Hlohovec je jedna z najväčších investičných akcií, ktorá čaká trnavskú župu. Doprava v meste je už za hranou únosnosti a výrazne komplikuje život Hlohovčanov. Preto bude nevyhnutné, aby župa a mesto Hlohovec spolupracovali a boli si nápomocní pri všetkých procesoch, ktoré nás teraz čakajú," povedal trnavský župan Jozef Viskupič. 
 
Zámerom memoranda je deklarovať spoločný postup pri zlepšení dopravnej situácie v meste Hlohovec. Ide najmä o vybudovanie južného centrálneho okruhu, realizáciu dopravných opatrení na cestách II/507 a II/513,  úprava spoločného  postupu  na príprave príslušných dokumentácii a v rámci svojich kompetenčných možností vynaložiť úsilie na zabezpečenie finančných prostriedkov potrebných na realizáciu zásahov do dopravnej siete.
 
„Posledné dva roky sme intenzívne pracovali na krokoch, ktoré by prispeli k zlepšeniu dopravnej situácie v meste. V novom územnom pláne sme vytvorili priestor v území pre trasovanie nového ťahu mestom. Posledný rok sme, po dohode so župou, v našej réžii spracovali dopravný prieskum a vytvorili dopravný model, na základe ktorého môžu dopravní inžinieri posúdiť technické a ekonomické parametre jednotlivých riešení na zlepšenie dopravy na hlavnom ťahu mestom. Teraz je teda na župe a jej expertoch, aby od nás získané informácie zúročili a prišli s naozaj efektívnymi riešeniami v prospech mesta Hlohovec," doplnil primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár.
 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW