Trnavská župa bude so študentami stredných škôl hovoriť o totalitných režimoch na Slovensku

Publikované: 26.10.2018/ Aktualizované: 21.02.2022

26. 10. 2018 – Trnavská župa pripravila pre stredné školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, v spolupráci s občianskym združením Living Memory, projekt s názvom „V totalitnej spoločnosti svoje šance nezlepšíš." Pre študentov je pripravená séria prednášok o totalitných režimoch na Slovensku v 20. storočí. Cieľom je naučiť žiakov rozoznávať fakty od manipulácií,  poznávať praktiky totalitných režimov a hodnotu slobody.

„V čase, keď sú medzi mladými ľuďmi na vzostupe myšlienky extrémizmu a niektorí ústavní činitelia majú sklony vzhliadať k nastupujúcim autoritárskym režimom, považujeme na trnavskej župe za nevyhnutné, aby sme sa s mladými ľuďmi viac rozprávali. Slovensko má práve s týmito zriadeniami konkrétnu skúsenosť a tieto obdobia patria do temnej histórie našej krajiny. Preto prichádzame práve s takýmto projektom na naše školy," povedal Marek Neštický, podpredseda trnavskej župy.

Témami prednášok bude napríklad nástup nacistického režimu k moci, podiel Slovenska na holokauste, Slovenské národné povstanie či nástup komunistického režimu.

Na župných stredných školách bude zrealizovaných celkovo 15 prednášok, a to aj za účasti známej osobnosti verejného života. Ide o pilotný projekt, ktorý bude realizovaný do konca roka 2018.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW