Trnavská župa investuje v okrese Galanta skoro pol milióna eur do cestnej infraštruktúry. Výrazný je nárast investícii do sociálnych služieb

Publikované: 18.04.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
18. 4. 2019 – Trnavský samosprávny kraj investuje  z vlastných zdrojov do opravy cestnej infraštruktúry v okrese Galanta skoro 500 tis. €. Výrazný je nárast finančných zdrojov do sociálnych služieb. V porovnaní s rokom 2018, kedy bolo na tento účel vyčlenených viac ako 122 tis. €, na tento rok rozpočet TTSK vyčlenil viac ako 400 tis. €.

 
„Reflektujeme na stav, kedy nákladná doprava ničí cesty II. triedy v okrese Galanta. Preto sme na tento rok vyčlenili skoro 500 tis. € na ich rekonštrukciu. Tiež sa pustíme do výraznej obnovy domovov sociálnych služieb, na ktorú sme tiež vyčlenili viac ako 400 tis. €, " povedal Jozef Viskupič, trnavský župan. 
 
Modernizované budú cestné úseky  v Pustých Úľanoch, Galante – železničné priecestie a Matúškove. Z domovov sociálnych služieb budú rekonštruované DSS Košúty, Galanta a Šoporňa. Z výrazných investícii je ešte dôležité spomenúť v rámci kultúry vybudovanie depozitu pre Vlastivedné múzeum v Galante v hodnote 250 tis. €. 
 
„Do okresu Galanta je nasmerované aj výrazné množstvo prostriedkov EÚ. Zo schválených viac ako 4 mil. € budú skoro dva mil. investované pre potreby duálneho vzdelávania v automobilovom priemysle a strojárstve v Galante. Z programu IROP je pre obce schválených skoro 5 mil. €," doplnil J. Viskupič. 
Z IROP budú v okrese Galanta obnovované a modernizované materské a základné školy a budované cyklotrasy. Celkovo je schválených 20 projektov. 
 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW