Trnavská župa je druhým najatraktívnejším zamestnávateľom vo verejnej správe na Slovensku

Publikované: 28.01.2022/ Aktualizované: 22.02.2022

„Veľmi sa tešíme z ocenenia v celonárodnej prestížnej ankete. Urobili sme naozaj veľký kus práce na tom, aby sme ponúkali zaujímavú náplň, atraktívne podmienky a priestor na kariérny, ako aj osobnostný rast. Myslím si, že sme výrazne zmodernizovali prístup k transparentnému recruitingu a následnej starostlivosti o zamestnancov. To sa odzrkadlilo najskôr vo forme nominácie do ankety a napokon aj vo výsledkoch hlasovania verejnosti. Ďakujeme za každý jeden hlas v ankete, motivuje nás to ďalej spolu tvoriť kraj,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Župa sa v kategórii štátna a verejná správa dostala medzi finalistov ankety, v ktorej hlasovala verejnosť od 16. septembra 2021 do 31. decembra 2021. Hlasujúci si mohli vyberať spomedzi dvadsiatky inštitúcií a orgánov štátnej a verejnej správy vrátane miestnych a regionálnych samospráv.

„Jedným z našich dlhodobých cieľov je zlepšovať imidž práce, ktorej pridanou hodnotou je možnosť prispievať k rozvoju Trnavského kraja. Priebežne rozširujeme naše rady o šikovných a ambicióznych ľudí, napríklad prostredníctvom assessment centra, ktoré simuluje typické pracovné činnosti a diskusie. Účinným nástrojom pre adaptáciu nových zamestnancov je onboardingový program, v rámci ktorého má každý nováčik svojho mentora. Kontinuálny rast a zdokonaľovanie je pre nás dôležité pri všetkých zamestnancoch vrátane tých, ktorí zastávajú vedúce a riadiace pozície,“ uviedla riaditeľka Odboru ľudských zdrojov Úradu TTSK Dušana Sadloňová.

Zamestnanci Trnavského samosprávneho kraja a jeho organizácií sa podieľajú na rozvoji regiónu takmer vo všetkých oblastiach od prímestskej autobusovej dopravy cez správu a údržbu regionálnych ciest až po cezhraničnú spoluprácu. Realizujú nové projekty v kultúrno-kreatívnom priemysle, cestovnom ruchu či leteckej doprave na Letisku Piešťany. Koordinujú tiež činnosť župných organizácií, ktorými sú stredné školy, kultúrne inštitúcie či zariadenia sociálnych služieb.

Trnavská župa zverejňuje pracovné príležitosti na portáli ISTP, na svojej webovej stránke, na svojom profile na profesionálnej sociálnej sieti LinkedIn, ako aj na svojom profile na portáli Profesia.sk.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW