Trnavská župa nadviazala spoluprácu so Slovak Business Agency

Publikované: 07.09.2020/ Aktualizované: 22.02.2022

„Aj v súčinnosti s vysokými školami pôsobiacimi na našom území budeme klásť dôraz na rozvoj inovácií a podporu technologických start-upov. S podnecovaním záujmu o podnikanie začneme už u žiakov našich stredných škôl. Spolupráca s rozvojovou agentúrou SBA je pre nás zároveň príležitosťou na zvýšenie konkurencieschopnosti kraja a jeho zatraktívnenie v očiach domácich i zahraničných investorov.“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Generálny riaditeľ SBA Martin Holák doplnil, že „ pre SBA je komplexná podpora začínajúcich aj fungujúcich malých a stredných podnikov v regiónoch prioritou. Teší ma, že krátko po otvorení Národného podnikateľského centra v Trnave sme našli silného partnera, ktorý nám pomôže s prepájaním podnikateľskej a akademickej sféry do jedného vedecko-výskumného celku.“

Spolupráca bude zameraná na poskytovanie bezplatnej podpory podnikateľom formou vzdelávania, mentoringu a networkingu. Rozvoj inovácií by mal zas priniesť tvorbu udržateľných pracovných miest s vyššou pridanou hodnotou, ako aj prispieť k prechodu na nízkouhlíkové hospodárstvo.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW