Trnavská župa obhájila úspech v ankete o najatraktívnejšieho zamestnávateľa

Trnavský samosprávny kraj sa umiestnil na druhom mieste v prestížnej ankete Najatraktívnejší zamestnávateľ a obhájil úspech z minulého roka. Do kategórie štátna a verejná správa bolo dokopy nominovaných dvadsať zamestnávateľov vrátane štyroch samosprávnych krajov. O víťazovi 11. ročníka ankety rozhodla verejnosť hlasovaním od 12. septembra do 31. decembra 2022.

„V ankete Najzamestnávateľ roka sme najúspešnejším spomedzi všetkých samospráv a obhajoba tohto titulu z minulého roka svedčí o tom, že Trnavský samosprávny kraj je rešpektovaným, spoľahlivým a stabilným zamestnávateľom na trhu práce. Obhájené skvelé druhé miesto spomedzi dvadsiatky zamestnávateľov v kategórii štátna a verejná správa je pre nás potvrdením, že zlepšujeme manažment ľudských zdrojov či starostlivosť o kolegov, vrátane rozvoja odborných aj osobnostných predpokladov. Zároveň je to pre nás motiváciou aj naďalej ponúkať uchádzačom atraktívne podmienky a priestor na kariérny, ako aj osobnostný rast. Toto prestížne ocenenie je výsledkom spolupráce kolegov nášho úradu v zmysle motta ´spolu tvoríme kraj´ a veľkým úspechom kolegov z odboru ľudských zdrojov,” povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Župa sa v rámci svojej stratégie rozvoja kraja sústredí na konkrétne oblasti, ako je vzdelávanie, zdravotníctvo, kultúra a cestovný ruch, sociálne služby či správa a údržba regionálnych ciest. Jej zamestnanci realizujú rôznorodé a zaujímavé projekty v prospech obyvateľov regiónu a tiež koordinujú činnosť takmer stovky župných organizácií.

Ako dodala riaditeľka Odboru ľudských zdrojov Úradu TTSK Dušana Sadloňová, „veľmi sa tešíme aj z tohtoročného ocenenia, ktoré je pre nás povzbudením do ďalšej práce i v oblasti personálnej politiky. Je pre nás dôležité, aby boli naši zamestnanci motivovaní a spokojní, pretože sú kľúčovým faktorom fungovania župy a opätovné dosiahnutie druhého miesta v tejto ankete odzrkadľuje nielen výsledky ich práce, ale i mieru ich angažovanosti v procese employer brandingu, za čo im patrí moje veľké ďakujem.“

Trnavský samosprávny kraj pri nábore zamestnancov uplatňuje objektívnu a veľmi efektívnu metódu pohovorov formou assessment centra. Na župnom úrade prebieha aj trainee program „Mladí na úrade“, vďaka ktorému majú študenti vysokých škôl jedinečnú príležitosť nadobúdať pracovné skúsenosti na viacerých organizačných útvaroch. Pre jednoduchší vstup na novú pracovnú pozíciu, či začlenenie do tímu, vytvoril kraj onboardingový program, v rámci ktorého má každý nováčik svojho mentora. Župa tiež pravidelne hodnotí a finančne odmeňuje výkony svojich zamestnancov. Okrem toho rozvíja ich zručnosti a znalosti prostredníctvom školení a kurzov a ponúka rôzne sociálne benefity či príspevky.

Trnavská župa zverejňuje pracovné príležitosti na portáli ISTP, na svojej webovej stránke, na svojom profile na profesionálnej sociálnej sieti LinkedIn a na portáli Profesia.sk.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW