Trnavská župa odmení svojich nepedagogických zamestnancov

Publikované: 07.12.2020/ Aktualizované: 22.02.2022

„V súvislosti s odmenami, ktoré ministerstvo plánuje pre učiteľov sme sa rozhodli potešiť aj nepedagogických zamestnancov celkovou sumou 52 tisíc eur. Dostanú po 100 eur, pričom 150 eur dostanú zamestnanci školských zariadení, ktoré boli počas pandémie určené ako karanténne centrá a distribučné miesta. V predvianočnom  období sa im chceme poďakovať za to, že nám pomohli zvládnuť ťažké obdobie poznačené pandémiou,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

O výške odmeny pre jednotlivých zamestnancov školských jedální, internátov, hospodárstiev, jazykových škôl a škôl v prírode, ktoré budú vyplatené z takzvaných originálnych peňazí, rozhodujú riaditelia organizácií. Riaditeľom 37 školských organizácií sme odporučili, aby odmenili všetkých 339 nepedagogických zamestnancov.

Výška odmeny by mala byť 150 eur pre zamestnancov šiestich organizácií, ktoré počas pandémie ochorenia Covid-19 slúžili ako karanténne centrá alebo výdajné miesta ochranných prostriedkov. Ostatní zamestnanci by mali dostať po 100 eur, a to ešte pred Vianocami.

Učiteľov a iných pedagogických zamestnancov sa týkajú odmeny z preneseného výkonu štátnej správy od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. Podľa vyjadrenia ministra by im mali byť vyplatené v januárovej výplate za december.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW