Trnavská župa podala žalobu na zariadenie Čistý deň

Publikované: 22.11.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
22. 11. 2018 – Trnavská župa podala žalobu na zariadenie Čistý deň, n.o.. Dôvodom je fakt, že  budovu a pozemky, ktoré Čistý deň užíval na základe zmluvy o výpožičke, zariadenie odmieta župe vrátiť. TTSK z tohto dôvodu poslal zariadeniu výzvu na vypratanie nehnuteľností. Keďže sa tak v stanovenej lehote nestalo, trnavská župa sa domáha vypratania nehnuteľností súdnou cestou.

 
„Zariadenie Čistý deň užíva náš majetok bez akéhokoľvek právneho titulu a týmto obmedzuje aj naše právo vlastniť majetok, ktoré je garantované ústavou. Spomínanú budovu chceme používať na poskytovanie sociálnych služieb pre obyvateľov kraja. Našim zámerom bolo dohodnúť sa so zariadením a chceli sme sa vyhnúť tejto žalobe. Keďže zariadenie na túto našu snahu nereagovalo, sme nútení záujmy župy chrániť súdnou cestou," povedal Peter Markovič, riaditeľ kancelárie trnavského župana. 
 
Trnavská župa sa prostredníctvom tejto žaloby domáha, aby zariadenie vypratalo nehnuteľnosti nachádzajúce sa v obci Galanta. Trnavská župa si ešte začiatkom mesiaca november prevzala od organizácie Čistý deň, n.o. inú budovu a pozemky, ktoré organizácia užívala na základe nájomnej zmluvy. 
 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW