Trnavská župa podporuje slovenskú aj českú elitu cyklistiky

Publikované: 25.06.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

Ak ste nadšencom cyklistiky, zbystrite pozornosť! Trnava sa od 27. do 30. júna 2019 stane dejiskom bojov o tituly majstrov Slovenskej i Českej republiky v cestnej cyklistike. Naživo budeme môcť vidieť a povzbudzovať víťazov etáp Tour de France a iných veľkých podujatí, očakáva sa aj príchod svetovo známeho cyklistu, Slováka Petra Sagana. Okruhy vedúce mestom budú zaujímavé i divácky a zaujmú nielen milovníkov tohto športu, ale určite aj širokú verejnosť.

Záštitu nad majstrovstvami prevzali primátor Trnavy Peter Bročka a Jozef Viskupič, predseda Trnavského samosprávneho kraja, ktorý je partnerom projektu a poskytuje priestory úradu počas celých majstrovstiev. 

Srdce pretekov bude situované na Hlbokej ulici, kde bude prvá fan zóna. Spolu s priľahlými plochami poskytne dostatok miesta aj na zázemie pre tímy a organizátorov, priestor pre fanúšikov, tribúnu pre VIP hostí i občerstvenie. Taktiež v Špačinciach bude vybudovaná druhá fan zóna. Majstrovstvá budú prechádzať obcami Trnava, Špačince, Dolné Dubové, Horné Dubové, Naháč, Dechtice, a Kátlovce. 

Organizátori mysleli aj na najmenších – deti si svoje cyklistické zručnosti môžu otestovať v sobotu v promenáde počas Detskej Tour Petra Sagana. Hobby cyklisti budú môcť využiť cesty bez áut a vyskúšať si malý okruh počas charitatívnej cyklojazdy. Vrcholom podujatia budú súboje elitných mužov, ktoré sú na programe v nedeľu 30. júna od 11.00 h. 

Taktiež sa bude konať charitatívny bercajgel, ktorým nadšenci vybicyklujú pomoc tým, ktorí to potrebujú. Trasa povedie od srdca pretekov, z Hlbokej ulice. Organizovaná cyklojazda Bercajgel bude pokračovať na Špačinskej a ďalej do Špačiniec, ďalej smerom na Športovú a späť do Trnavy na Špačinskú a do cieľa, na Hlbokú ulicu.  Do organizovanej charitatívnej jazdy sa môže zapojiť ktokoľvek, kto má chuť a záujem. Výťažok z charitatívnej jazdy poputuje na dobrú vec – ako finančný príspevok na detské oddelenie v Trnavskej nemocnici. 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW