Trnavská župa pokračuje v súťaži na sypače

Publikované: 25.06.2020/ Aktualizované: 22.02.2022
Cieľom tejto komplexnej obmeny je predovšetkým výrazne skrátiť reakčný čas nasadenia techniky pri situáciách ako je námraza alebo sneh na ceste. Nové vozidlá budú navyše ekologickejšie a hospodárnejšie s posypovým materiálom.

„Najstaršie vozidlo súčasného vozového parku má 51 rokov. Na tak starej technike jednoducho nie je možné včas reagovať. Ak sneh alebo námraza nemá vždy cestárov prekvapiť, tak výmena 40 a 50-ročných vozidiel musí nastať.  Chceme dať zamestnancom našej správy ciest k dispozícii vozidlá, vďaka ktorým dokážu mimoriadne situácie na cestách zvládať rýchlejšie a kvalitnejšie. Tým zároveň výrazne prispejeme k zlepšeniu bezpečnosti na cestách,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič. 

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) potvrdil, že súťaž splnila prísne kritériá transparentnosti. So všetkými výhradami sa TTSK snažil v rámci svojich možností priebežne vysporiadať. Ambíciou TTSK bolo získať nové sypače za čo najlepšiu cenu, na základe čoho sa súťaž realizovala aj cez elektronickú aukciu. Proces elektronickej aukcie priamo riadil ÚVO ako prevádzkovateľ systému EVO a župa nemala možnosť akokoľvek zasiahnuť do jej priebehu.
Je veľmi dobrou správou, že na konci tejto cesty sa obyvatelia kraja a zamestnanci Správy a údržby ciest budú tešiť z nového moderného vozového parku.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW