Trnavská župa poskytne ľuďom aj psychologickú podporu

Publikované: 01.04.2020/ Aktualizované: 22.02.2022

„Okrem materiálnej pomoci, chceme všetkým, ktorí sú akýmkoľvek spôsobom zasiahnutí pandémiou ochorenia COVID-19, poskytnúť aj odbornú psychologickú podporu, povzbudenie a cenné rady. Linka je určená pre lekárov, policajtov, hasičov, predavačov v obchodoch, rodičov a školopovinné deti, ale aj pre tých, čo sú chorí alebo v karanténe. Pri realizácií tohto zámeru sme našli partnera v spoločnosti O2, za čo im patrí veľká vďaka. Tiež ďakujem všetkým odborným pracovníkom, ktorí budú pri telefónoch pomáhať tým, čo to najviac potrebujú,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Číslo linky psychologickej je 033 22 11 220. Spustená je od 1. apríla a každý deň, v čase medzi 6.00 a 22.00 hod., je na nej pre ľudí k dispozícii celkom 56 psychológov, odborníkov pracujúcich v psychologickej oblasti, odborníkov z radov zamestnancov organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK a z radov zamestnancov Úradu TTSK.

Cieľom služby je pomôcť prekonať obyvateľom župy stres zo vzniknutej krízovej situácie, poskytnúť im základné poradenstvo, nasmerovať ich pri riešení problémov alebo zdieľať s nimi duševné vypätie.

Hlavné cieľové skupiny, ktorým bude linka pomáhať, sú pracovníci v prvom kontakte s novým koronavírusom (lekári, zdravotnícky personál, hasiči, predavači, policajti, vodič autobusu, príp. iní pracovníci v službe verejnosti). Ďalej sú to ľudia chorí na COVID-19 alebo v karanténe s podozrením na toto ochorenie, ich rodinní príslušníci, seniori, osamelé osoby, či rodičia a školopovinné deti.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW