Trnavská župa pracuje na rozvoji hokeja v regióne

Publikované: 25.10.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
25. 10. 2018 – Trnavská župa, Slovenský zväz ľadového hokeja a mesto Trnava podpísali memorandu o  podpore ľadového hokeja v meste Trnava a celom Trnavskom samosprávnom kraji. 

„Podpis tohto memoranda je dobrá správa pre šport v meste Trnava, ako aj celú župu. Vďaka spolupráci týchto troch subjektov budeme môcť skvalitňovať športovú infraštruktúru zimného štadióna v Trnave. Som presvedčený, že práve takýmito krokmi sa nám podarí dostať k športu čo najviac detí z nášho kraja," povedal Trnavský župan Jozef Viskupič. 
Podpisom memoranda sa partneri zaviazali, že si budú poskytovať súčinnosť pri rozvoji športovej infraštruktúry, podporia rozvoj hokeja a budú spolupracovať na systémovom riešení generačného problému pohybovej pasivity detí a mládeže prostredníctvom spoločných športových projektov. 
„Po celom Slovensku hľadáme silných partnerov, aby sme vedeli znova rozbehnúť rozvoj hokeja. Som rád, že v Trnave a Trnavskom samosprávnom kraji sme našli takých partnerov, vďaka ktorým vieme nastaviť projekty a procesy tým správnym smerom. Poďakovať sa však musím hlavne ľudom, ktorí aktívne pracujú na trnavskom hokeji a na tom, aby sem na ľad chodilo čoraz viac detí," doplnil prezident SZĽH Martin Kohút.
Cieľom memoranda je tiež zabezpečiť kvalitné podmienky v oblasti vzdelávania žiakov a študentov – športovcov pre výchovu špičkových hokejistov.
„Mesto Trnava aj týmto memorandom potvrdzuje svoje rozhodnutie nielen systematicky podporovať hlavne športovú mládež, ale aj úsilie skvalitňovať podmienky pre ich aktivity," zdôraznil primátor mesta Trnava Peter Bročka.
 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW