Trnavská župa prebrala od Čistého dňa budovu

Publikované: 07.11.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
7. 11. 2018 – Trnavská župa v pondelok prevzala od organizácie Čistý deň, n.o. budovu a pozemky, ktoré organizácia užívala na základe nájomnej zmluvy. 

Stalo sa tak po tom, čo župa vypovedala zmluvu a následnom uplynutí 3 mesačnej výpovednej lehoty. Druhú budovu a pozemky, ktoré Čistý deň užíval na základe zmluvy o výpožičke, zariadenie odmieta župe vrátiť. TTSK z tohto dôvodu poslal zariadeniu výzvu na vypratanie nehnuteľností. Ak sa tak nestane v stanovenej lehote, trnavská župa sa bude domáhať vypratania nehnuteľností súdnou cestou.
Po tom, čo predchádzajúce vedenie kraja zatváralo oči pred kauzami, ktoré zariadenie Čistý deň sprevádzajú posledné mesiace, nový župan Jozef Viskupič od nástupu do funkcie aktívne pristupuje k riešeniu vzniknutej situácie. Po odobraní akreditácie ukončila trnavská župa spoluprácu s Čistým dňom. Spomínané nehnuteľnosti plánuje župa využívať na poskytovanie sociálnych služieb.
 

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend