Trnavská župa sa opäť zapojila do kampane „Vlajka pre Tibet“

Publikované: 10.03.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Aj tento rok sa Trnavský samosprávny kraj zapojil do medzinárodnej kampane „Vlajka pre Tibet“. Vyvesením tibetskej vlajky na budove svojho úradu medzi 8. a 18. hodinou upozornil na porušovanie ľudských práv v Tibete. Streda, 10. marec 2021 je 62. výročím tibetského národného povstania proti čínskej okupácii.

„Posledná výročná správa organizácie Freedom House označila Tibet spoločne so Sýriou za najmenej slobodné krajiny na celom svete. Situácia v tejto časti sveta sa rokmi zhoršuje. Ľudské, politické, náboženské, jazykové i kultúrne práva tamojších obyvateľov sú, žiaľ, naďalej pošliapavané čínskym režimom. Vyvesením vlajky chceme symbolicky vyjadriť podporu a solidaritu s obyvateľmi Tibetu,“ uviedol predseda samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

Medzinárodná kampaň má najmä symbolický význam a na Slovensku  ju už jedenásty rok po sebe organizuje Tibetská asociácia. Pôvodne vznikla v polovici deväťdesiatych rokov v západnej Európe. Jej cieľom je poukázať na dlhodobé porušovanie ľudských práv v Tibete a nepriaznivú situáciu tamojšej pôvodnej populácie. Odhaduje sa, že v čínskych väzniciach je momentálne viac ako 500 tibetských politických väzňov.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW