Trnavská župa si pripomína Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu

Publikované: 27.01.2019 | Naposledy aktualizované 21.02.2022
27. 1. 2019 – Trnavská župa si pripomína Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu. V čase, keď medzi mladými ľuďmi silnejú názory podporujúce myšlienky extrémizmu je potrebné pripomínať si hrôzy fašistického režimu.

 
„Trnavská župa intenzívne vníma, že mladí ľudia sú náchylní osvojovať si myšlienky, ktoré popierajú základné ľudské slobody. Aktívne spolupracujeme aj s Múzeom holokaustu v Seredi a našimi školami, pre ktoré už v nasledujúcom školskom polroku pripravujeme rôzne vzdelávacie aktivity. Tie našim mladým študentom zaujímavými formami priblížia hrôzy fašistického režimu, aby sa nezabúdalo na zverstvá, ktoré jeho predstavitelia vykonali," povedal vicežupan Marek Neštický.
 
V rámci práce s mladými ľuďmi trnavská župa pracuje aj s občianskym združením Living memory. Na školách diskutujeme so študentami o diktátorských režimoch. Takéto formy vzdelávania považuje TTSK, v čase, keď sociálne siete dávajú priestor na šírenie dezinformácií, za veľmi dôležité.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend