Trnavská župa vyčlenila viac ako milión eur na mimoriadne odmeny pre všetkých zamestnancov svojich zariadení sociálnych služieb

Publikované: 26.11.2020/ Aktualizované: 22.02.2022

„Aj týmto spôsobom chceme poďakovať našim takmer neviditeľným hrdinom. Starostlivosť o prijímateľov sociálnych služieb je mimoriadne náročná počas bežného roka a snáď ešte raz tak počas pandemického, akým je rok 2020. Medzi všetkých zamestnancov preto ako poďakovanie rozdelíme vyše miliónový balík. Tieto mimoriadne odmeny budú vyplatené ešte pred Vianocami,“ oznámil trnavský župan Jozef Viskupič.

O spravodlivom rozdelení odmien rozhodujú priamo riaditelia jednotlivých zariadení na základe odvedenej práce. V skutočnosti pôjde o široké rozmedzie, o ktorom bude možné informovať až po vyplatení odmien.

Odmeny nad rámec oznámeného balíka sú postupne vyplácané z rozpočtu župy zamestnancom, ktorí sa dobrovoľne a nezištne rozhodli pomáhať v dočasne karantenizovaných zariadeniach. Okrem zdravotného rizika dobrovoľne podstúpili aj odlúčenie od svojich najbližších príbuzných a priateľov. Takto strávili minimálne 10 dní, v niektorých prípadoch aj vyše tri týždne. S veľkou ochotou a odhodlaním niekoľkí zamestnanci dokonca cestovali do iného zariadenia, napríklad z Medveďova až na druhý koniec kraja, do Holíča.

Takmer tisíc zamestnancov župných zariadení sociálnych služieb splnilo aj kritériá na získanie mimoriadnej odmeny od štátu za pôsobenie v prvej línií počas prvej vlny pandémie ochorenia Covid-19. Spolu im v decembri bude vyplatených vyše 740 tisíc eur.

Riaditeľka odboru sociálnych vecí Úradu Trnavského samosprávneho kraja Blažena Flamíková doplnila, že „župa sa stará o zamestnancov priebežne, a to aj formou nefinančných benefitov. Špeciálne v aktuálnom období sa ako užitočný ukazuje originálny projekt, v rámci ktorého sa zamestnanci učia zručnosti, ako zvládať psychické a emočné vypätie.“

Vzdelávanie aktuálne prebieha online formou. Za prvé dva roky realizácie projektu, ktorého odbornú garanciu zastrešuje spoločnosť ModernaBrain a občianske združenie Navzájom lepší, sa ho zúčastnilo 500 zamestnancov. Do roku 2022 ním prejdú všetci zamestnanci župných zariadení sociálnych služieb.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW