Trnavská župa zavedie elektronický systém podávania žiadostí v rámci dotačných schém

Publikované: 30.01.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
30. 1. 2019 – Trnavský samosprávny kraj, zavádza elektronický systém podávania žiadostí v rámci dotačných schém a zvyšuje informovanosť o rôznych formách občianskej participácie, vytváraniu príležitostí a hľadaniu možností pre zapájanie občanov do rozhodovacích procesov. Trnavská župa podpísala memorandum o spolupráci s občianskym združením WellGiving. 

 
„Sme prvá župa, ktorá zavádza výhradne elektronické podávanie žiadostí v rámci našich dotačných schém. Som veľmi rád, že v podobe občianskeho združenia WellGiving sme získali partnera, ktorý nám výrazne pomáha pri zavádzaní moderných a transparentých procesov," povedal trnavský župan Jozef Viskupič. 
 
Hlavným cieľom našej spolupráce je tiež zvyšovanie informovanosti o rôznych formách občianskej participácie, vytváraniu príležitostí a hľadaniu možností pre zapájanie občanov do rozhodovacích procesov na regionálnej úrovni a zvyšovaniu angažovanosti obyvateľov na veciach verejných. 
Tiež zjednodušujeme ľuďom prístup na náš úrad a odbúravame zdĺhavú papierovú, a aj neekologickú, formu komunikácie.
 
Spoločne, bez finančných nárokov na rozpočet župy, vytvárame e-riešenie (egrant) a online aplikáciu (Hlas občanov), ktorá umožňuje obyvateľom kraja zapojiť sa do podávania projektov a spolurozhodovania. Tieto E-riešenia  sú na mieru vytvorené pre Trnavský samosprávny kraj na prijímanie návrhov projektov, či už pri projekte Participatívneho rozpočtu alebo výziev z dotačných schém.
 
Spolupráca TTSK a o.z. WellGiving prebieha vďaka podpore EÚ - ESF a OP EVS

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW