Trnavské Divadlo Jána Palárika má novú fasádu

Publikované: 21.12.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
21. 12. 2018 – Divadlo Jána Palárika, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja, má dokončenú rekonštrukciu čelnej fasády. Župa tak pokračuje v komplexnej obnove historickej pamiatky. 

Už počas minulého roka sa v objekte uskutočnilo viacero investičných akcií. Okrem architektonicko-historického a umelecko-historického výskumu či 3D zamerania objektov, bol realizovaný reštaurátorský výskum, uskutočnila sa výmena javiskovej podlahy, modernizácia pohonu javiskového ťahu, modernizácia pohonu točne vo veľkej sále a prebehla aj rekonštrukcia sociálnych zariadení.
Obnove fasády predchádzala kompletná výmena okien. Rekonštrukcia fasády stála celkovo 195 tisíc eur a nie je to posledná investícia do historického objektu.
„Už začiatkom roka sa začne s prácami na odvlhčení z čelnej strany, ktoré bude stáť viac ako 22 tisíc eur a v závislosti od počasia by malo byť hotové do konca apríla. Pokračovať sa bude aj v časti od Divadelnej ulice a v pláne je nová fasáda z tejto strany, čo by sa mohlo realizovať v ďalších rokoch. Na budúci rok sa začne príprava kompletnej rekonštrukcie Zrkadlovej sály. V zázemí divadla sa budúci rok plánuje rekonštrukcia šatní a sociálnych zariadení.", doplnil Július Fekiač, riaditeľ Úradu Trnavského samosprávneho kraja. 
 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW