Trnavskú župu navštívil podpredseda parlamentu Gábor Grendel, zaujímal sa o modernizáciu športovísk a kultúrnych stánkov

Publikované: 22.02.2022/ Aktualizované: 29.04.2022

V pondelok 21. februára 2022 absolvoval Gábor Grendel svoju prvú pracovnú návštevu Trnavského samosprávneho kraja vo funkcii podpredsedu Národnej rady Slovenskej republiky. Počas celodenného programu ho sprevádzal trnavský župan Jozef Viskupič.

Som rád, že Gábor Grendel navštívil Trnavský kraj po prvýkrát, odkedy je vo funkcii. Keďže si dnes pripomíname štvrté výročie od vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušníkovej, zapálili sme sviečku pred ich domom vo Veľkej Mači. Na mieste tragédie onedlho vyrastie Pamätník slobody slova, ktorého podoba vzíde z prebiehajúcej výtvarno-architektonickej súťaže. Podpredsedovi Národnej rady som ukázal projekty, ktoré realizujeme v školách a našich kultúrnych inštitúciách,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

V dopoludňajších hodinách sa trnavský župan Jozef Viskupič a podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky Gábor Grendel zúčastnili na predstavení prvej mobilnej čerpacej stanice na vodík, ktorú aj za účasti Ministra hospodárstva Slovenskej republiky Richarda Sulíka a generálneho riaditeľa Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry Petra Blaškovitša predstavili verejnosti v Trnave.

V rámci programu neskôr zavítali na Úrad TTSK, do vynovenej Zrkadlovej sály Divadla Jána Palárika v Trnave a do zrekonštruovaného vodného kolového mlyna v obci Jelka. Následne sa presunuli do Dunajskej Stredy, kde župa začína s výstavbou novej telocvične na Gymnáziu Ladislava Dúbravu a pokračuje v rekonštrukcií bazéna a sauny na Strednej odbornej škole rozvoja vidieka a služieb.

„Aktivity trnavskej župy vnímam veľmi kladne. Mal som možnosť na vlastné oči vidieť, ako sa distribuujú ochranné prostriedky do zariadení sociálnych služieb. Teší ma aj to, že kraju záleží na ochrane životného prostredia a zlepšovaní kvality ovzdušia. Napriek tomu, že kraj je na počet obyvateľov najmenším na Slovensku, participácia na projektoch aj s účasťou obyvateľov je na veľmi vysokej úrovni,“ uviedol podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky Gábor Grendel.

Svoju návštevu kraja ukončil v zrekonštruovanom kaštieli Esterházy v Galante. Na renováciu schodiska v južnej veži župa prispela sumou 34-tisíc eur. Okrem toho v minulom roku prebehla reštaurácia historických dverí, na ktorú kraj poskytol dotáciu vo výške 20-tisíc eur.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW