Trnavský samosprávny kraj je opäť nominovaný v prestížnej ankete o titul najatraktívnejšieho zamestnávateľa

Trnavský samosprávny kraj sa opäť stal finalistom prestížnej ankety Najatraktívnejší zamestnávateľ roka v kategórií štátna a verejná správa. V ročníku 2022 do nej bolo nominovaných 20 zamestnávateľov z celého Slovenska vrátane štyroch samosprávnych krajov. O víťazovi 11. edície ankety rozhodne verejnosť hlasovaním do konca roka na www.najzamestnavatel.sk.

„Trnavský samosprávny kraj sme transformovali na rešpektovaného zamestnávateľa na trhu práce s vlastnou značkou. V našej premiérovej účasti v prestížnej ankete Najzamestnávateľ sme dosiahli výrazný úspech, keď sme sa umiestnili na skvelom druhom mieste v kategórii štátnej a verejnej správy. Poďakovanie patrí všetkým hlasujúcim. Opätovná nominácia v ankete je pre nás jasným signálom, že zlepšujeme manažment ľudských zdrojov či starostlivosť o kolegov vrátane rozvoja odborných aj osobnostných predpokladov. Teším na, že do svojich radov dokážeme prilákať šikovných ľudí vrátane študentov,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič. „Pevne verím, že minuloročný úspech v ankete zopakujeme, prípadne ho ešte o jednu priečku vylepšíme,“ dodal.

Trnavská župa sa už vyše 20 rokov stará o všestranný rozvoj svojho územia a napĺňa potreby jej obyvateľov prostredníctvom činnosti zamestnancov jej úradu a organizácií. Dôležitým prvkom personálneho manažmentu je realizácia pravidelného hodnotenia ich výkonu, ktorý je základom pri odmeňovaní. Nábor nových kolegov prebieha moderným vedením pohovorov s cieľom preveriť zručností jednotlivých uchádzačov pri simulácii konkrétnych pracovných aktivít. Pre optimálny vstup na novú pracovnú pozíciu, ako aj začlenenie nových kolegov do tímu či pracovných povinností, vytvorila župa jedinečný onboardingový program. Na úrade kraja je novinkou trainee program „Mladí na úrade,“ v ktorom župa poskytla príležitosť študentom vysokých škôl, ktorí pod dohľadom mentorov nadobúdajú pracovné skúsenosti na viacerých organizačných útvaroch.

Ako dodala riaditeľka Odboru ľudských zdrojov Úradu TTSK Dušana Sadloňová,„úspech, ktorý sme v minulom roku v ankete Najzamestnávateľ dosiahli, nás motivuje k neustálemu napredovaniu i v oblasti personálnej politiky. Uvedomujeme si, že práve zamestnanci patria ku kľúčovému kapitálu, ktorý má župa v rukách, a vďaka ktorému spolu tvoríme kraj.“

Hlasovať v ankete je možné až do 31. decembra 2022 a webovej stránke www.najzamestnavatel.sk.

Trnavská župa zverejňuje pracovné príležitosti na internetových pracovných portáloch ISTP.sk, sluzbyzamestnanosti.sk, profesia.sk, na svojej webovej stránke ako aj na svojom profile na profesionálnej sociálnej sieti LinkedIn.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW