Trnavský samosprávny kraj ocenil pracovníkov kultúry

Publikované: 17.05.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
17. 5. 2018 - Už od roku 1977 oslavuje komunita múzejníkov 18. mája Medzinárodný deň múzeí. Väčšina múzeí na svete počas víkendu okolo tohto termínu pripravuje  množstvo aktivít pre návštevníkov, aby s nimi oslávila svoju existenciu a upozornila na význam pamäťových organizácií v našej spoločnosti. Trnavský samosprávny kraj si zvolil tento termín, aby si pripomenul záslužnú prácu pracovníkov, umelcov a aktérov v oblasti kultúry, ktorí robia náš každodenný všedný život krajším, zaujímavejším a zmysluplnejším. 

„Definovať kultúru je veľmi náročné. Je to niečo, po čom siahame vo voľnom čase, keď sa chceme potešiť, osviežiť dušu a načerpať psychické sily pred prácou. Má neuveriteľne veľa podôb a každý si isto nájde tú svoju, pri ktorej najradšej relaxuje," povedal župan TTSK Jozef Viskupič v príhovore prítomným v  Zrkadlovej sále Divadla Jána Palárika v Trnave.
Potom postupne ocenil spolu s vicežupanmi Józsefom Berényim a Marekom Neštickým dvanásť osobností z oblasti kultúry a jeden kolektív za ich zásluhy v tejto oblasti.
„Náš kraj je veľmi rozmanitý, čo je našou výhodou. Ocenenie rôznym pracovníkom z rôznych oblastí kultúry je výrazom našej vďaky za ich činnosť a verím, že bude ich motiváciou do ďalšieho pôsobenia," povedal župan kraja po ocenení.
-ik-

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW