Trnavský samosprávny kraj vo verejnej obchodnej súťaži predáva prebytočný majetok. Ponuky je možné doručiť do 15. júna.

Publikované: 14.05.2020/ Aktualizované: 22.02.2022

Počas tohto obdobia župa nadviazala spoluprácu s Nadáciou Cvernovka a so združením ARTA na transformácii budovy bývalého Figara v Piešťanoch na kultúrno-kreatívne centrum. Rovnako trnavská župa hľadala verejný účel aj pre ďalšie nehnuteľnosti.

kulturne centrum ARTA v budove bývalého Figara

Kultúrne centrum ARTA v budove bývalého Figara/Zdroj foto: FB, Arta Piešťany

Budovu bývalej elektrotechnickej školy v Piešťanoch plánuje TTSK využiť na vzdelávanie v spolupráci s UCM Trnava. Mala by tam vzniknúť nová fakulta balneológie. Rovnako nevyužitý pozemok v kúpeľnom meste plánuje župa vyčleniť pre výstavbu nového sociálneho zariadenia. Plány však zatiaľ podľa informácií spomaľuje postup mesta Piešťany, ktoré pre tento účel musí zmeniť územný plán.

 

Verejná obchodná súťaž pre ďalšie budovy

Budovy, ktoré však nemajú ďalšie verejnoprospešné využitie, sa TTSK rozhodol predať vo verejnej obchodnej súťaži. Na ostatnom rokovaní zastupiteľstva poslanci rozhodli o vyhlásení súťaže pre budovu internátu v Holíči, v Trnave ide o bývalé sídlo osvetového strediska a dva súbory objektov a pozemkov v Hornom Bare a v Zemianskych Sadoch (bývalé SOU poľnohospodárske).

Budova v Holici

Budova bývalého internátu v Holíči

Termín podávania návrhov do súťaže je 15. jún 2020. Všetky informácie o verejnej súťaži sú k dispozícii na webovej stránke Trnavského samosprávneho kraja.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW