Trnavský župan Jozef Viskupič sa stretol so zástupcami Gruzínskej republiky

Publikované: 21.03.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
21. 3. 2019 - Trnavský župan Jozef Viskupič prijal na Úrade TTSK Aleksandra Motserelia - gubernátora Semegrelo-Zemo-Svaneti kraja a J. E. prof. Revaza Gachechiladzeho - mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Gruzínska pre SR. Témou boli formy vzájomnej spolupráce regiónov. 

 
Jedným z možných spoločných podujatí by mohol byť festival gastronómie a kultúry, ktorý by predstavil Samegrelo-Zemo-Svaneti kraj v Trnavskom kraji. Recipročne by sa Trnavská župa mohla odprezentovať  v Gruzínsku. Práve gastronómia môže byť témou, ktorá osloví širokú verejnosť a môžu na ňu nadviazať aj aktivity z oblasti kultúry, či odborné prednášky a konferencie. Podujatie by zároveň vytváralo priestor na propagáciu produktov malých a stredných podnikateľov z kraja a otvorila by sa možnosť hľadať nových obchodných partnerov/odberateľov práve v Gruzínsku.
 
Ďalšou témou rokovania bola výmena skúseností a know-how subjektov pôsobiacich v cestovnom ruchu.
V trnavskej župe pôsobí veľa subjektov, ktoré dokážu byť inšpiratívnymi aj pre zahraničie. Viacerí vinári, hotelieri, včelári alebo aj iní poskytovatelia služieb v cestovnom ruchu (kúpele, termálne kúpaliská) sú na svetovej úrovni. Rovnako inšpiratívne subjekty pôsobia aj v Gruzínsku, napríklad v oblasti agroturistiky.
Pracovné cesty, odborné exkurzie a pod. sú možnosťou nielen na zvyšovanie odborného povedomia našich a gruzínskych subjektov, ale aj na ich vzájomný networking a následnú spoluprácu na ďalších projektoch.
 
Témou diskusie boli aj výmenné pobyty študentov stredných škôl.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend