TTSK: Krajskí poslanci budú rozhodovať o vyhlásení viacerých dotačných výziev

Publikované: 06.12.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Medzi organizácie a obce bude rozdelených až 600-tisíc eur, všeobecní lekári môžu požiadať o dotácie z 200-tisícového balíka.

„Som hrdý, že sme rozpočet na budúci rok dokázali navrhnúť tak, že sa koronakríza neprejavila na objeme dotácií. Široké spektrum oprávnených žiadateľov získa prostredníctvom rôznych schém na realizáciu svojich verejnoprospešných zámerov spolu takmer 2,9 milióna eur. Až 600-tisíc eur z nich pôjde na podporu všeobecne prospešných aktivít organizácií a obcí na území trnavskej župy. Špeciálne ma teší, že oproti výzvam v predchádzajúcom období bol okruh podporovaných zámerov rozšírený o oblasť ochrany a tvorby životného prostredia,“ avizoval trnavský župan Jozef Viskupič.

V rámci dvoch výziev je 450-tisíc eur vyčlenených pre organizácie a 150-tisíc eur pre obce. Dotácie sú určené na podporu  rozvoja všeobecne prospešných aktivít v oblasti kultúry, športu, sociálnej starostlivosti, zdravotníctva a životného prostredia. Minimálna výška dotácie je 500 eur,  pričom spolufinancovanie zo strany žiadateľov je stanovené na 10 % z výšky schválenej dotácie. Žiadať sa bude elektronicky od 1. januára 2022 do 4. februára 2022 a poslanci budú pridelení jednotlivých dotácií na svojom májovom zasadnutí.

Ako doplnil župan Viskupič, „navyše máme pripravených aj 200-tisíc eur na podporu súčasných a najmä budúcich všeobecných lekárov pre deti i dospelých. Tí môžu získať napríklad mesačný príspevok 700 eur na prípravu na atestáciu alebo príspevok do 20-tisíc eur na vybavenie novej ambulancie. Takto sa snažíme zabezpečiť dostatok lekárov prvého kontaktu, ktorí sú nielen v období pandémie základom dobre zdravotnej starostlivosti v našom kraji.“

Žiadosti bude možné podávať elektronicky od 17. januára budúceho roka. Každá z nich  bude posudzovaná individuálne na základe reálnej potreby v území, a to priebežne, počas celého roka. Úspešní žiadatelia môžu získať aj príspevok vo výške do 150 eur mesačne, ktorí je určený na úhradu nákladov spojených s bývaním.

O tento príspevok môžu požiadať aj učitelia a majstri odbornej výchovy na župných stredných školách, ktorí sú do päť rokov po ukončení štúdia na vysokej škole.

27. riadne zasadnutie Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja v prebiehajúcom volebnom období sa bude konať v stredu 8. decembra 2021 o 13. hodine. Jeho program i súvisiace materiály sú k dispozícií cez tento odkaz.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW