TTSK ponúkol pomoc susednému Juhomoravskému kraju, ktorý zasiahla ničivá smršť

Publikované: 25.06.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

„Juhomoravský kraj je našim najbližším partnerským regiónom, a to nielen geograficky, ale aj čo sa týka intenzity cezhraničnej spolupráce. Preto ma veľmi zasiahla správa o ničivej smršti, ktorá sa prehnala břeclavským a hodonínskym okresom. Žiaľ si vyžiadala aj obete, zranených a obrovské materiálne škody. Hejtmanovi Grolichovi som ponúkol pomoc pri zvládaní tejto mimoriadnej situácie. Trnavská župa je pripravená poskytnúť krátkodobé (2 až 3 mesiace) aj dlhodobé (rok) ubytovanie. Vieme uvoľniť aj niekoľko miest v našich zariadeniach sociálnych služieb. Naša správa a údržba ciest je podobne pripravená pomôcť pri odstraňovaní škôd v mestách a obciach a pri sprejazdňovaní a čistení komunikácií,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Trnavská župa aktuálne čaká na reakciu na ponuku, ktorou by sa mal zaoberať krízový štáb Juhomoravského kraja v popoludňajších hodinách.

O pomoci susednému kraju budú diskutovať aj poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja na svojom pondelňajšom rokovaní.

Jozef Viskupič, trnavský župan

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW