Týždeň v znamení olympiád zo slovenského jazyka a literatúry

Publikované: 03.12.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
3. 12. 2018 – V týždni od 26.11. do 30.11. sa uskutočnilo okresné kolo OSJL kategórie C a školské kolo OSJL kategórií A a B. 

V stredu 28.11. sa Danielka Juráčiková z Kvarty A umiestnila na 2. mieste v okresnom kole OSJL kategórie C, ktoré sa organizovalo v Dunajskej Strede na Základnej škole P. Jilemnického. K tomuto skvelému výsledku jej srdečne blahoželáme a držíme palce, aby nestratila záujem o slovenský jazyk.

V piatok 30.11. sa uskutočnilo školské kolo kategórií A a B. Vybraní žiaci z Kvinty A, 1. A, Sexty A, Septimy A a Oktávy A si zmerali sily vo vedomostnom teste, v schopnosti správne štylizovať a predniesť prejav.

Po naozaj skvelých výkonoch postupujú do krajského kola za kategóriu A Dominik Boris z Oktávy A a za kategóriu B Adam Gyurcsi z Kvinty A.

Postupujúcim blahoželáme a držíme palce v Trnave. Ostatným želáme, aby na sebe ďalej pracovali a skúsili šťastie o rok. Zároveň dúfame, že to pre každého zúčastneného bola obohacujúca skúsenosť, ktorú si budú chcieť zopakovať. 

Gymnázium M.R.Štefánika Šamorín

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend