Úspech Dopravákov na Technickej myšlienke roka

Publikované: 10.05.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
10. 5. 2019 – Študenti 3. ročníka Strednej priemyselnej školy dopravnej v Trnave Patrik Mahats, Andrej Maruniak a Dominik Klimko sa umiestnili na 2. mieste v celoslovenskom finále súťaže Technická myšlienka roka. Súťažili s vlastnoručne vyrobeným koľajiskom s diaľkovým ovládaním, ktorého softvér sami napísali a naprogramovali na programovateľnom automate Simatic.

Fakulta elektrotechniky a informačných technológií Žilinskej univerzity v Žiline v spolupráci s vybranými priemyselnými partnermi vyhlásila v novembri 2018 súťaž Technická myšlienka roka 2019.
Súťaž bola určená stredoškolákom, ktorí sa do nej mohli prihlásiť s dobrým nápadom z oblasti elektroniky, ITalebo multimédií.
Do finálového kola Technickej myšlienky roka 2019 vybrala 8 členná komisia zložená zo zástupcov priemyselných partnerov a FIET 18 najlepších projektov. Hodnotila sa: náročnosť témy, technické prevedenie a praktická realizácia. 

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend