Už takmer 1400 ľudí využilo autobus na zavolanie

Publikované: 18.09.2020/ Aktualizované: 22.02.2022
„Máme za sebou prvý rok úspešného fungovania služby „Autobus na zavolanie“. Pilotne sme ju spustili v obciach senického okresu Prietrž a Rovensko. Slabá dopravná obslužnosť tu totiž mávala často za následok, že auto bolo jediným možným prostriedkom, ako sa dostať k lekárovi, do školy či do práce,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

V uvedenom období bolo dopytovo najazdených spolu až 6174 km. Oproti neefektívnej pravidelnej frekvencií spojov podľa cestovného poriadku tak bolo najazdených o 14954 kilometrov menej.

„Pokračujeme v identifikácii lokalít s veľmi nízkym počtom cestujúcich, v ktorých chceme sprístupniť verejnú autobusovú dopravu. Od septembra sme túto službu rozšírili v rámci senického okresu aj do Šaštína-Stráží a obce Čáry. „Autobus na zavolanie“ má navyše premiéru v dvoch okresoch. V skalickom ide o obec Koválovec a v hlohovskom o Tekoľďany,“ doplnil Viskupič.

Dopravu je možné objednať s predstihom 48 hodín, najneskôr však spravidla  30 minút pred jej uskutočnením. V cestovných poriadkoch sú autobusy na zavolanie označené symbolom „????“. Všetky informácie o spôsobe a podmienkach objednávania služby sú dostupné na webových stránkach dopravcov Arriva Trnava a SKAND Skalica.

TTSK sa opäť zapojil do Európskeho týždňa mobility trvajúceho od 16. do 22. septembra.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend