V Bohuniciach na festivale súťažili aj siláci

Publikované: 12.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
12.12.2013

Rekordné víkendové teploty v sobotu powerlifterov neodradili, práve naopak. Na 6. ročníku medzinárodnej súťaže v mŕtvom ťahu VICTORIA Cup v Jaslovských Bohuniciach sa stretla rekordná účasť 51 pretekárov z 3 štátov.
     V sobotu priniesla tradičná pohárovka v réžii AWPC - Slovakia hneď niekoľko rekordov. Súťaž pod holým nebom v cca. 40 stupňových horúčavách je skôr z prostredia Afriky a nie Slovenska. Niekoľko stanov, prístreškov pre pretekárov a plánovaný pitný režim však dovolil, aby sa súťaž o 13:00 nielen začala, ale aby pokračovala bez akýchkoľvek zdravotných problémov až do konca. Druhým "rekordom" bola účasť pretekárov. Viac ako 50 lifterov v 6 kategóriách sa v doterajšej histórii predstavilo na súťažnom pódiu prvý krát.
     Súťaž začali tradične ženy, ktoré súťažili v spoločnej kategórie bez rozdielu veku. V šesťčlennom štartovom poli sa nestratili ani 2 pretekárky z Gym studia Albert z Trnavy. Lesanka Labudová si za výkon 95 kg odniesla cennú trofej za 3. miesto. Kvetka Baranovičová zdvihla tiež 95 kg, v konečnom účtovaní rozhodla o jej 4. mieste o 1 kilogram vyššia telesná hmotnosť ako Lesankina.
     V súťaži juniorov sa v 15 člennom štartovom poli predstavil iba jeden pretekár z nášho regiónu. Jozef Herman zo Sport clubu Pohoda Trnava si pri telesnej hmotnosti 87,6 kg zapísal výkon 230 kg a obsadil 11 miesto.
     Lepšie sa darilo "našim" pretekárom v kategórii dorastencov. Najvyššiu hmotnosť zdvihol Ákos Labát zo Sport clubu Pohoda Trnava. Jeho výkon 270 kg však nestačil na víťazstvo. O bezmála 26 kg ľahší Martin Beránek z klubu Devil Force Trakovice získal za výkon 250 kg o 7,35 bodu viac ako Ákos a zaslúžene sa tešil z víťazstva. Na nepopulárnom 4. mieste sa umiestnil ďalší pretekár zo Sport clubu Pohoda Trnava Juraj Schmidt, ktorý s výkonom 200 kg zaostal za stupňom víťazov iba o 5,09 bodu.
     Medzi pretekármi open do 100 kg sa predstavili ďalší dvaja pretekári z trnavského klubu. Víťazom tejto kategórie sa stal Peter Lincmaier zo Sport clubu Pohoda Trnava, ktorý potiahol 305 kg. Jeho oddielový kolega Tomáš Kralovič na svojej prvej oficiálnej súťaži zapísal výkon 230 kg a obsadil konečné 8. miesto.
     V konečnom účtovaní 2 prvé miesta, 1 druhé, 1 tretie a dve štvrté miesta sú pre pretekárov z nášho regiónu určite úspechom. Treba veriť, že v príprave na blížiace sa majstrovstvá sveta sa bude našim pretekárom naďalej dariť a znovu sa budeme tešiť z ich úspechov.

Text: Rudolf Siska
Foto: AWPC - Slovakia

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW