V budove po Čistom dni župa otvorila nové centrum sociálnych služieb

Publikované: 12.12.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

„Teším sa, že sme otvorili nové Centrum sociálnych služieb, čím napĺňame nielen sľub zvyšovať dostupnosť kvalitných sociálnych služieb v našom kraji, ale aj sľub, ktorý sme dali pri preberaní tejto neslávne známej budovy. Zároveň robíme všetko preto, aby aj v druhej budove, ktorú nám Čistý deň odmieta vrátiť, sme mohli v budúcnosti poskytovať ďalšie sociálne služby,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Centrum bude poskytovať sociálnu službu zameranú hlavne na klientov s neurologickými diagnózami (tzv. „novodobé diagnózy“ napr: Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba, skleróza multiplex...). Rehabilitačné stredisko bude poskytovať sociálnu službu ambulantnou formou (sociálna rehabilitácia, sociálne poradenstvo, pomoc pri odkázanosti na pomoc inej fyzickej osoby). Súčasťou zariadenia bude aj tzv. sociálny taxík, ktorý bude slúžiť  ťažko zdravotne postihnutým, ktorí sú odkázaní na individuálnu prepravu osobným motorovým vozidlom.     
Nové školiace stredisko bude priestorom pre zamestnancov na vzdelávacie aktivity, pracovné porady, semináre, malé konferencie a pod.

V rámci modernizácie budovy, v ktorej sídli nové centrum, boli opravené dve podlažia a boli rekonštruované sociálne zariadenia, vnútorné priestory, kúrenie, elektroinštalácie a prípojky vody a elektriky. Celkové náklady na opravu boli 194 ti. €.

 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW