V Divadle Jána Palárika v Trnave sa uskutoční benefičná aukcia obrazov na pomoc ľuďom v núdzi

Vo štvrtok 23. novembra o 17:00 hodine sa v priestoroch Divadla Jána Palárika v Trnave uskutoční dražba darovaných umeleckých diel významných výtvarníkov. Výťažok z benefičnej aukcie, nad ktorou prevzal záštitu trnavský župan Jozef Viskupič, pôjde na dostavbu zariadenia podporovaného bývania pre ľudí so zdravotným znevýhodnením a centra pre deti v Borskom Svätom Jure, ktoré vyrastali v detských domovoch.

„Benefičná aukcia obrazov predstavuje jedinečnú príležitosť podpory klientov zariadení sociálnych služieb, ako aj mladých dospelých z detských domovov. Týmto spôsobom môžeme spoločne prispieť k ich lepšiemu a plnohodnotnejšiemu životu. Každý obraz, ktorý návštevníci dražby získajú, nie je len umeleckým dielom, ale aj symbolom solidarity a pomoci pre tých, ktorí to potrebujú,“ uviedla trnavská vicežupanka Veronika Buc s tým, že v podporovanom bývaní nájde svoj druhý domov 6 klientok zo župného DSS v Borskom Sv. Jure a 6 klientov zo župného DSS v Moravskom Sv. Jáne.

Vzácne umelecké diela na tento účel darovali známe slovenské osobnosti a rodinní príslušníci umelcov. Medzi dielami budú dražené napríklad obrazy od Martina Benku, Cypriána Majerníka, Ľudovíta Fullu, Imra Weiner-Kráľa, Márie Medveckej a ďalších. Dražbu podporujú aj osobnosti umeleckého a kultúrneho života ako Ady Hajdu, Fedor Gál, Róbert Bezák, Zuzana Vačková, Dorotka Nvotová, Sáva Popovič, Lucia Hablovičová, Marcel Nemec a iní.

Benefičnú aukciu pre občianske združenie Schody pomoci organizuje Lepšosvetko o.z. – Chránená dielňa Galéria. Občianske združenie bolo založené s cieľom vybudo­vania a prevádzkovania zariadenia podporovaného bývania pre klientov s mentálnym znevýhodnením, klientov Domu na polceste po odchode z centier pre deti a rodiny a vytvorenia chránenej dielne. Klienti Domu na polceste budú mať tiež možnosť zamestnania sa v tomto projekte, a to v sociálnych službách a v chránených dielňach pre do­spelých klientov s mentálnym znevýhodnením a duševnými ochoreniami. Ako hlavný odborný partner bude do projektu zapojená aj Vysoká škola Sv. Alžbety, ktorá v tomto zariadení vytvorí svoje pôsobisko dobrovoľníckej činnosti a praxe pre svojich študentov a zamestnancov.

Všetci záujemcovia môžu prostredníctvom benefičnej aukcie získať vzácne umelecké dielo a prispieť k lepšiemu zajtrajšku pre tých, ktorí to potrebujú. Katalóg obrazov nájdete na https://bit.ly/katalog_obrazov.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW