V Dunajskej Strede pribudol kruhový objazd, župa na jeho výstavbu prispela štvrť miliónom eur

Publikované: 23.04.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

V piatok 23. apríla 2021 sa zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja, mesta Dunajská Streda a Správy a údržby ciest TTSK zúčastnili na otvorení okružnej križovatky v Dunajskej Strede. Nové dopravné riešenie spája cestu II/572 (Veľkoblahovská cesta) a miestne komunikácie (ul. Czibokova a ul. Záhradnícka). Trnavská župa spolufinancovala projekt sumou 250 tisíc eur.

„Plníme Dunajskostredčanom sľub, ktorý sme dali na výjazdom zasadnutí zastupiteľstva. Zo župného rozpočtu sme vyčlenili štvrť milióna eur na vybudovanie úplne nového kruhového objazdu v Dunajskej Strede. Obyvateľom, ale aj návštevníkom mesta sme ho dnes odovzdali do užívania. Veľmi ma teší, že sa tak podarilo urobiť tri týždne pred očakávaným termínom,“ zdôraznil trnavský župan Jozef Viskupič. 

Práce na úseku cesty sa začali 1. marca tohto roka a trvali necelé dva mesiace. Zhotoviteľom stavby bola firma Metrostav DS, a. s. Úsek bol hneď po kolaudácii otvorený pre verejnosť.

„Vďaka spolupráci s trnavskou župou sa nám podarilo zlepšiť dopravnú situáciu v meste Dunajská Streda. Verím, že pre vodičov bude prejazd týmto úsekom bezpečnejší a komfortnejší,“ dodal primátor mesta Dunajská Streda a poslanec krajského zastupiteľstva Zoltán Hájos.

Spolufinancovanie výstavby križovatky schválili poslanci krajského zastupiteľstva na svojom výjazdovom rokovaní v Dunajskej Strede dňa 7. novembra 2018. V rámci investícií do rozvoja dopravnej, športovej a kultúrnej infraštruktúry v meste Dunajská Streda schválili aj rekonštrukciu plavárne Strednej odbornej školy rozvoja vidieka s vyučovacím jazykom maďarským a výstavbu telocvične Gymnázia Ladislava Dúbravu. Oba projekty župa realizuje v rámci svojho plánu modernizácie športovej infraštruktúry.

V okrese Dunajská Streda nás v nasledujúcom období (2021-2022), čakajú investície na podporu športu na školách a cestnej infraštruktúry v hodnote troch miliónov eur.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend