V Gbeloch je po vyše 70 rokoch nová telocvičňa, postavila ju župa

Publikované: 09.09.2022/ Aktualizované: 14.09.2022

Trnavský samosprávny kraj v piatok 9. septembra 2022 slávnostne otvoril novú telocvičňu pri Strednej odbornej škole elektrotechnickej v Gbeloch, ktorej je zriaďovateľom. Obyvatelia mesta sa tak dočkali novej telocvične po viac ako 70 rokoch. Moderné športovisko bude slúžiť študentom strednej školy, ako aj obyvateľom mesta a okolitých obcí.

„V roku 2018 sme sľúbili, že v Gbeloch postavíme novú telocvičňu. O tejto žiadanej a potrebnej investícií sa hovorilo viac ako 70 rokov. My sme sa pustili do práce a dnes vidíme jej výsledok – nové, moderné a multifunkčné športovisko s kvalitným vybavením a zázemím. Využívať ju môžu študenti župnej strednej školy, ako aj obyvatelia mesta aj okolitých obcí,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič. Ako dodal, „v napĺňaní  plánu na výstavbu a rekonštrukciu 13 športovísk za viac ako sedem miliónov eur nekončíme. Sme pred tesne dokončením telocvične v Dunajskej Strede a ďalšia vznikne v Senici.“

Novú telocvičňu v Gbeloch začala trnavská župa stavať na začiatku februára v roku 2021. Všetky stavebné práce boli ukončené začiatkom júla tohto roka. Župa do nich investovala 880-tisíc eur. Telocvičňa je multifunkčná, na jej palubovke sú vyznačené futbalové, basketbalové, volejbalové, tenisové a bedmintonové ihriská. Súčasťou nového športoviska sú sociálne zariadenia, moderné šatne a športové vybavenie.

„Veľmi ma teší, že naše mesto, študenti strednej školy, ale aj široká verejnosť sa po dlhých desiatkach rokov dočkali modernej telocvične. Poďakovanie patrí trnavskej župe, ktorá v rámci balíka projektov na výstavbu a modernizáciu športovísk nezabudla ani na Záhorie,“ skonštatoval primátor mesta Gbely a poslanec Zastupiteľstva TTSK Jozef Hazlinger.

Riaditeľ Strednej odbornej školy elektrotechnickej v Gbeloch Róbert Nagy spresnil, že „telocvičňa bola veľmi potrebná, pretože sme museli hodiny telesnej výchovy absolvovať v prenajatej telocvični. To nebolo komfortné, ani časovo efektívne. Som presvedčený, že nová športová hala bude naplno využívaná a zatraktívni štúdium na našej škole.“

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW