V Gbeloch sa tešili folklóru detí z regiónu

Publikované: 27.03.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
27. 3. 2018 – Priaznivci ľudového tanca, hudby a spevu si prišli na svoje v Gbeloch, na Regionálnej súťažnej prehliadke detských folklórnych súborov, ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov okresov Senica a Skalica.

Organizátori podujatia, Záhorské osvetové stredisko v Senici, Mesto a Správa mestského majetku Gbely, sa tešili tohoročnému výraznému zvýšenému počtu prihlásených súťažných, ale i nesúťažných vystúpení detských interpretov oproti minulosti.
V prehliadkovej časti vystúpilo päť detských folklórnych súborov so svojimi pásmami: Valšátko z Holíča (Varovanie detí), Nádej z Kuklova – Čárov (Na Velkú noc v Kuklovje), Brodčánek z Brodského (Jak moseli dzeci pred hodama pomáhat), Kúcanek z Kútov (Advent), Skaličánek zo Skalice (Kam ideš panáčku).
V súťažnej, postupovej časti sa predstavilo 17 sólistov spevákov, 1 inštrumentalista, 3 spevácke skupiny a 1 ľudová hudba z Gbiel, Kuklova, Kútov, Borského Jura, Holíča, Brodského a Skalice.
Odborná porota, PaedDr. Angela Vargicová, speváčka, hlasová pedagogička a doc. Ján Blaho z Katedry tanečnej tvorby VŠMU v Bratislave rozhodla, že na súťažnú prehliadku hudobného folklóru detí Trnavského kraja – Ve Skalici na rínečku, 9. mája v Skalici, pôjdu okresy Senica a Skalica reprezentovať s udelením zlatého pásma s postupom: Spevácka skupina ZUŠ Skalica – staršia, sólistky speváčky: Natália Bolebruchová z Gbiel, Vanesa Antálková z Kútov, Zuzana Kopáčová zo Skalice, tiež Detská ľudová hudba ZUŠ Skalica s udelením strieborného pásma s postupom. Súčasťou prehliadky bola aj otvorená diskusia vedenia súťažiacich kolektívov i sólistov s odbornou porotou na rozborovom hodnotiacom seminári.
Tlačová správa ZOS Senica

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW