V novom župnom zdravotníckom centre v Trnave začala fungovať kardiologická ambulancia

Trnavský samosprávny kraj rozšíril služby, ktoré poskytuje vo svojom zdravotníckom centre na Študentskej 16 v Trnave. Po všeobecnej ambulancii pre dospelých bola otvorená kardiologická ambulancia. Na vyšetrenie v moderne vybavených priestoroch je možné sa objednať telefonicky.

„V uplynulom období sa župa opäť stala poskytovateľom zdravotnej starostlivosti a otvorili sme moderné zdravotnícke centrum v Trnave. Aktuálne sme k ambulancii všeobecného lekára pre dospelých pridali aj kardiologickú ambulanciu. Špecialistov v tomto odbore je v Trnavskom kraji nedostatok, preto sme sa rozhodli pomôcť pacientom s kardiovaskulárnymi chorobami. Tí, ktorí potrebujú vyšetrenie, sa môžu objednať  telefonicky, a to počas ordinačných hodín,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Podľa riaditeľky Odboru zdravotníctva Úradu TTSK, „župa plánuje rozširovať ponuku zdravotnej starostlivosti v dočasne nedostatkových odbornostiach, ako napríklad diabetológia alebo neurológia. Počíta sa tiež s vytvorením podobných centier v ďalších častiach kraja v súlade s pripravovanou Stratégiou rozvoja zdravotníctva na území Trnavského kraja s výhľadom do roku 2030, ktorá navrhuje optimálnu sieť ambulantných zdravotníckych zariadení.“

Ordinačné hodiny novootvorenej kardiologickej ambulancie sú v pondelok a utorok od 15:00 do 19:00 hodiny, počas stredy od 8:30 do 18:30 hodiny a v soboty medzi 8:00 a 15:00 hodinou. Pacienti sa môžu na vyšetrenie objednať telefonicky počas ordinačných hodín na telefónnom čísle +421 945 464 720. O lieky môžu požiadať aj elektronickou formou prostredníctvom webovej stránky. Starostlivosť je hradená z verejného zdravotného poistenia.

Prevádzkovateľom zdravotníckeho strediska je krajská spoločnosť Zdravá župa. Do všeobecnej ambulancie pre dospelých stále prijíma nových pacientov. Viac informácií je dostupných na www.zdravazupa.sk.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW