V Piešťanoch skončila VII. župná olympiáda seniorov

Publikované: 24.08.2017/ Aktualizované: 21.02.2022
24. 8. 2017 – Areál stredných škôl SOŠ Záhradnícka a SOŠ Elektrotechnická v Pieštanoch na Brezovej ulici sa 23. a 24. augusta stal dejiskom VII. Župnej olympiády seniorov z celého Trnavského samosprávneho kraja. Tohtoročná olympiáda opäť dokázala, že aj vo vyššom veku sa dá udržiavať dobrá kondícia a takéto stretnutia sú vhodné na utužovanie priateľstiev i nadväzovanie nových.

Do Piešťan si našlo cestu viac ako 160 seniorských športovcov zo 7 okresov (Piešťany, Trnava, Senica, Galanta, Dunajská Streda, Skalica, Hlohovec). Seniori medzi sebou privítali počas otváracieho ceremoniálu olympiády predsedu TTSK Tibora Mikuša, podpredsedu TTSK Zdenka Čambala, zástupca primátora hostiteľského mesta Piešťany, Martin Valo a predsedu Jednoty dôchodcov na Slovensku, Jána Lipianskeho. Súťažilo sa v 12 disciplínach, ktoré boli prispôsobené podľa veku a zdravotného stavu. Každý zo športovcov sa mohol prihlásiť na maximálne 3 disciplíny, pričom na výber mali šachy, streľbu zo vzduchovej pušky, stolný tenis, petang, hod do basketbalového koša, hod granátom na cieľ či do diaľky, behy, vrh guľou, kop do bránky a zaujímavou disciplínou bol hod valčekom. Vo všetkých disciplínach sa bojovalo so zanietením, bojovnosťou a entuziazmom.
Župná olympiáda nie je však len o športových výsledkoch, ale aj o stretnutiach starých kamarátov, o nadviazaní nových priateľstiev a zábave. Toto podujatie teda opäť splnilo svoj cieľ, ktorým je poskytnúť mobilným seniorom hravou formou príležitosť na športovanie, pohyb a tiež zábavu.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend