V Šamorínskom gymnáziu ožili knihy

Publikované: 02.04.2019 | Naposledy aktualizované 21.02.2022
2. 4. 2019 – Minulý týždeň si v Gymnáziu M. R. Štefánika v Šamoríne opäť pripomenuli, že Marec je mesiac knihy. Hodina literatúry prebiehala trochu netradične. Do školy totiž namiesto žiakov prišli literárni hrdinovia. 

V laviciach sedeli čarodejníčky – spolužiačky Harryho Pottera, vražedný klaun, elfka Lavril, medvedík Nýva, bandita z knihy Poklad na Striebornom jazere, ale aj hrdinovia zo súčasnosti, napr. Adam či fotografka Penny Potterová. Boli tu i postavy, ktoré sú trochu neznáme, no vďaka tejto hodine sa o nich študenti dozvedeli viac. Spoznali Annu zo Zeleného domu, ktorá im povedala o sebe a svojom osude. Spoznali elfku, ktorá na nich mierila svojím veľkým lukom. Navštívil ich tiež Percy Jackson i Dievčatko z Krajiny Drakov. Počas dňa sa dozvedeli veľa zaujímavých vecí o obľúbených hrdinoch z kníh, o knihách, ktoré čítajú ostatní spolužiaci. Keď zazvonilo, všetko sa ako zázrakom vrátilo späť do normálu. 

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend