V Trnave sa koná európsky šampionát v softbale žien do 22 rokov

Publikované: 24.07.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
24. 7. 2018 – Prvýkrát v histórii sa dejiskom záverečného turnaja Majstrovstiev Európy žien v softbale do 22 rokov stane Slovensko. Hostiteľom športového sviatku je Trnava v dňoch 23. – 28. júla. 

Na záverečnom turnaji sa premiérovo zúčastní sedemnásť európskych krajín. Do Trnavy tak pricestuje viac ako štyristo športovcov z celej Európy.
Krajiny sú rozdelené do štyroch skupín, po odohratí vzájomných zápasov do vyraďovacej fázy postúpia z každej skupiny dvaja najlepší.
Súperom Sloveniek budú softbalové družstvá z Grécka i Turecka a zaujímavú konfrontáciu sľubuje i dvojica z Ostrovov – Veľká Británia a Írsko.
Zápasy sa budú hrať na softbalovom ihrisku na Ulici Jána Bottu a na dvoch bejzbalových ihriskách na Cukrovej ulici. Hrací deň sa začína vždy o deviatej na všetkých ihriskách, celkovo sa na turnaji odohrá 75 zápasov.
Majstra Európy spoznáme v poslednom, finálovom zápase na ihrisku Softbalového klubu Panthers na Bottovej ulici v sobotu 28. júla v podvečerných hodinách.
Hlavným organizátorom je domáci Softbalový klub Panthers, ktorému organizačne pomáhajú bejzbalisti Angels Trnava.
Medzi spoluorganizátorov podujatia patrí aj Trnavský samosprávny kraj. Slávnostného nadhodu sa počas otvorenia turnaja zhostil jeho župan Jozef Viskupič.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend