V Trnavskom kraji odštartovalo premiérové podujatie „Z regiónov do sveta“

Publikované: 22.06.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Táto interaktívna prezentácia potenciálu ekonomickej diplomacie a štátne formy pomoci na podporu exportu slovenských firiem pôsobiacich v Trnavskom kraji sa koná 22. a 23. júna 2021. Súčasťou podujatia sú aj návštevy firiem.

„Unikátne a inovatívne riešenia slovenských podnikateľov a vedcov môžu zohrať dôležitú rolu pri reštarte ekonomiky. Na tomto podujatí môžu zistiť, akú pomoc im vie poskytnúť vláda, a to predovšetkým pri exporte. Na akcii s príznačným názvom ‚Z regiónov do sveta' máme príležitosť hovoriť o dobrých príkladoch z praxe, ako aj o skúsenostiach pri čelení výzvam pri získavaní štátnej pomoci. Som preto veľmi rád, že prvé zo série týchto podujatí sme priniesli do Trnavského kraja,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Počas dvojdňového podujatia si trnavský župan Jozef Viskupič a štátna tajomníčka MZVaEZ SR Ingrid Brocková sadli za okrúhly stôl so štátnymi agentúrami, podnikateľmi, zástupcami regionálnej obchodnej a priemyselnej komory, samospráv a vedecko-výskumných inštitúcií, aby aktívne diskutovali o možnostiach rozvoja spolupráce.

„Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR je koordinátorom zainteresovaných štátnych inštitúcií v oblasti ekonomickej diplomacie. A to nielen smerom do zahraničia, ale aj do vnútra krajiny. Preto ma teší účasť podnikateľov, ale aj zástupcov ostatných rezortov, agentúr a komôr na dnešnom podujatí. Chceme podporiť ambície firiem, vedeckých a vzdelávacích inštitúcií smerom k spolupráci so zahraničím. Chceme byť adresnejší, poznať našich klientov, ich plány, ale aj problémy. To sa nám iste nepodarí od stola. Preto prichádzame do slovenských regiónov,“ uviedla štátna tajomníčka Ingrid Brocková s tým, že podobné podujatia MZVaEZ SR pripravuje aj v spolupráci s inými samosprávnymi krajmi.

Trnavská župa podporuje zlepšovanie podmienok podnikateľov a ich zviditeľnenie aj prostredníctvom aktivít Krajskej inovačnej rozvojovej agentúry (KIRA). Paralelne sa zasadzuje o aj aktívny rozvoj cestovného ruchu predovšetkým s pomocou Krajskej organizácie cestového ruchu Trnavský kraj alebo „rozlietavaným“ Letiskom Piešťany.

Jozef Viskupič, trnavský župan

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW