V trnavskom regióne bude jazdiť sedem nových prímestských autobusov

Publikované: 10.11.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

„Zakladáme si na tom, aby naši zmluvní dopravcovia poskytovali obyvateľom čo najkvalitnejšie služby v prímestskej autobusovej doprave. Medzi jej hlavné kritériá patrí bezpečnosť a komfort cestujúcich. Som rád, že sedem nových autobusov je nízkopodlažných, ekologických a s moderným vybavením vrátane klimatizácie a WiFi. Želám si, aby ich obstaranie prispelo k ďalšiemu zatraktívneniu cestovania verejnou dopravou v Trnavskom kraji,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Zo siedmich nových autobusov sú štyri 10,8-metrové autobusov s kapacitou 37 miest na sedenie a tri 12-metrové autobusov až pre 45 sediacich pasažierov. Nástup a výstup bude pre imobilných cestujúcich či mamičky s kočíkmi jednoduchší vďaka tomu, že autobusy sú nízkopodlažné.

„Verejná doprava dokáže konkurovať individuálnej doprave a motivovať cestujúcich k jej využívaniu, ak je pohodlná, bezpečná a spoľahlivá. Kvalitne poskytované služby vrátane modernizácie vozidlového parku zvyšujú komfort nielen cestujúcich, ale aj vodičov. Pre cestujúcich v Trnavskom kraji sme pristúpili k obnove vozidlového parku, aby zvýšené nároky na verejnú osobnú dopravu, ktoré si vyžadujú investície a modernizáciu, priniesli rozvoj verejnej dopravy a zvyšovanie kvality poskytovaných služieb v regióne,“ povedal Peter Nemec, generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Trnava.

Nové vozidlá sú plne vybavené informačnými tabuľami, USB nabíjačkami pre cestujúcich, WiFi pripojením, klimatizáciou a navyše sú šetrné k životnému prostrediu. Kamerový systém sníma celý interiér vozidla. Ochrannú zónu vodiča a jeho bezpečnosť zvyšuje oddelená kabína, ktorej cieľom je aj minimalizovanie osobného kontaktu pri výdaji cestovných lístkov.

Sedem nových autobusov nasadí župný zmluvný dopravca na deviatich pravidelných prímestských linkách:
Trnava – Naháč,
Trnava – Dobrá Voda,
Trnava – Jaslovské Bohunice – Chtelnica,
Trnava – Veľké Kostoľany – Nižná – Vrbové,
Trnava – Zavar – Brestovany – Bučany,
Trnava – Jaslovské Bohunice – Chtelnica – Vrbové – Piešťany,
Trnava – Vlčkovce – Opoj – Majcichov – Abrahám,
Trnava – Borová – Budmerice – Bratislava
Trnava – Horné Orešany – Smolenice.

Ambíciou Trnavského samosprávneho kraja je prispieť k postupnej obnove tretiny vozového parku dopravcu ARRIVA Trnava, aby komfort cestujúcich v prímestskej autobusovej doprave v regióne Trnava naďalej rástol.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW